Spodnie z wysokim stanem. Hit czy kit?

Moda co sezon potrafi nas zaskoczyć. Często pojawiają się co sezon nowe trendy, które przyjmują się bardziej,mniej lub wcale. Niektóre powtarzają się bez względu na porę roku, lub wracają do łask po kilku latach.
Wśród mody kobiecej zauważamy zdecydowanie więcej zmian niż w modzie męskiej, jednak nie wszystkie trendy podobają się wszystkim bez wyjątku. Czasem zdobywają swoich zwolenników jak i wrogów, a czasami całkowicie nie trafiają do użytkowników.
Wśród różnych trendów mamy też takie, które się nie zmieniają – od początku XIX wieku w modzie damskiej są to spodnie, które modyfikowane przez projektantów utrzymują się na liście must have wszystkich śledzących trendy jak i tych, którzy się nimi nie przejmują.

Uniwersalna część garderoby

Spodnie w modzie damskiej od bufiastych materiałowych, przez sztruksy z rozszerzanymi nogawkami, garnitury skrojone na kobiety po jeansy w każdej formie trafiały do szaf pań i robiły furorę jako najbardziej uniwersalna część garderoby. Zakładane zarówno do koszul jak i zwykłych koszulek.
Od kilku lat niewątpliwym trendem są jeansy z wysokim stanem. Przez panie uwielbiane, lecz niestety nie doceniane przez panów, mimo, że nie są one częścią ich garderoby.
Przeprowadzane czasem sondaże, pytające czego panowie nie lubią w szafach swoich kobiet, dowodzą, że panowie nie rozumieją i nie znoszą trendu spodni z wysokim stanem. Uważają je za nieestetyczne i zaburzające sylwetkę.
Z tym stwierdzeniem nie zgadzają się jednak panie, bo prawda jest taka, że jeansy z wysokim stanem to najbardziej uniwersalna rzecz jaką mogą posiadać w swojej szafie.

Wygoda i estetyka

Liczy się tu przede wszystkim wygoda i estetyczny wygląd – dzięki obcisłym krojom można zatuszować niedoskonałości sylwetki takie jak oponka wokół brzucha czy większe uda. Sylwetka wydaje się ładniejsza, a kobiety bez wątpienia zdobywają więcej pewności siebie.

Uniwersalność, o której wspominaliśmy wiąże się z tym w jak wielu zestawach można zastosować takie spodnie – weźmy na przykład czarne jeansy z wysokim stanem. Jeśli kobieta założy do nich koszulę i szpilki, z powodzeniem może udać się tak do biura, w którym panuje oficjalny dress code.Te same spodnie zestawione z t-shirtem i narzuconą ramoneską nadają się na wyjście ze znajomymi na kolację, czy drinka, ale i na randkę z ukochanym.

Jeśli szpilki zamienimy na tenisówki, uzyskamy luźny look idealny na weekendowe wypady czy spacer za miastem, ale również koncert ulubionego zespołu czy grilla na działce.

Gusta panów co do ubioru kobiet nie grają roli w tym temacie, ponieważ panie ubierają się przede wszystkim dla siebie i po to, aby dobrze się czuć, a nie podobać innym.

Redakcja extrasmall.pl