Przewodnik po usługach dodatkowych dostępnych w ofertach weselnych

Dzień ślubu zdecydowanie należy do jednych z najważniejszych w życiu, dlatego wymaga starannego zaplanowania i wyjątkowej oprawy. Naprzeciw nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom par planujących złożenie przysięgi małżeńskiej skutecznie wychodzą hotele i restauracje. Oferty weselne przygotowywane przez takie obiekty obfitują w różnego rodzaju atrakcje, dzięki którym Młoda Para może zaskoczyć gości i zapewnić im pełną wrażeń zabawę.

Czym zaskoczyć gości podczas wesela?

Niektóre atrakcje weselne stały się już tak popularne, że można spotkać je na większości przyjęć – przykładami takich urozmaiceń są zwłaszcza stoły z regionalnymi przysmakami oraz pokazy barmańskie. Tego typu niespodzianki z pewnością okażą się więc strzałem w dziesiątkę. Poza tym zarówno przygotowanie poczęstunku inspirowanego lokalnymi potrawami, jak i poproszenie barmana o przyrządzenie na oczach gości oryginalnych drinków to atrakcje, które nie powinny znacząco podnieść kosztów całej imprezy. Co więcej, organizacja takich rozrywek często jest proponowana przez restauracje w standardowych ofertach – nie trzeba na własną rękę szukać żadnych usługodawców.

Pary zdecydowane na wesele w hotelu mogą też wykupić dla swoich gości pobyt w SPA. Wizyta w strefie wellness po zakończonej nad ranem zabawie pomoże zregenerować siły, odprężyć się i zakończyć weselny wyjazd przyjemnym akcentem. Taki prezent od Młodej Pary dla uczestników imprezy na pewno zostanie doceniony i sprawi, że dzień ślubu utrwali się na długie lata we wspomnieniach wszystkich gości. Luksusowe hotele SPA udostępniają szeroki wybór zabiegów, ponadto czasami w ramach ofert weselnych można nawet wynająć całą strefę relaksu na wyłączność. Tego typu atrakcja nie jest jeszcze bardzo popularna, dlatego stanowi doskonały pomysł dla par chcących zaskoczyć swoich bliskich w naprawdę nietypowy sposób.

Ile atrakcji warto zorganizować na weselu?

Bez wątpienia ślub jest niecodziennym wydarzeniem, w związku z czym podczas jego organizacji można zaszaleć. Nie warto jednak przesadzać – atrakcje powinny być ciekawym dodatkiem, a nie głównym punktem imprezy. Urozmaicenie przyjęcia np. poprzez przygotowanie stołu regionalnego, baru z drinkami, ścianki zdjęciowej czy fontanny z czekoladą to bardzo dobre pomysły, które sprawdzą się na każdej uroczystości, ponieważ goście będą mogli korzystać z nich w dowolnej chwili. Dla odmiany wszelkiego rodzaju pokazy (baristów, tancerzy, iluzjonistów) wymagają od gości większej koncentracji. Jedna, dwie takie atrakcje powinny więc w zupełności wystarczyć.

Pracownik gdańskiego Hotelu Amber, zajmującego się również organizacją wesel, dodaje: Wszystkim Młodym Parom zależy na tym, by ich wesele było oryginalne i wyjątkowe, ale więcej nie zawsze znaczy lepiej. Pomysły na atrakcje weselne warto przedyskutować z managerem restauracji, który doradzi także w sprawie jadłospisu czy dekoracji sali. Aby spotkanie dotyczące tego typu kwestii było owocne, narzeczeni powinni wcześniej zastanowić się głównie nad motywem przewodnim. To kluczowa wskazówka, dzięki której można przygotować spójny plan imprezy.

Chociaż różnego rodzaju niespodzianki stanowią miły gest nowożeńców w stronę gości, wybór atrakcji weselnych musi odpowiadać zwłaszcza Młodej Parze. Propozycji dodatkowych rozrywek jest jednak tak dużo, że zawsze można znaleźć opcję idealnie wpisującą się w wymarzony charakter przyjęcia.

Redakcja extrasmall.pl