Jak urządzić ganek?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się ganek w domu aranżacje prezentują się bardzo ciekawie. Wejście do domu można spokojnie nazwać gankiem. Jest to nieduże pomieszczenie, w którym zdejmujemy buty oraz odzież wierzchnią. W tym artykule podpowiemy, jak urządzić ganek, który będzie się świetnie prezentować, a do tego będzie funkcjonalny.

ganek urządzanie

Jak urządzić ganek?

Najważniejsze, żeby w szafach była przestrzeń. Przyda się też krzesło, które ułatwi zdejmowanie i zakładanie butów osobom starszym i dzieciom. Idealnie sprawdzą się krzesła rattanowe oraz fotele. W ganku wejściowym dobrze pasować będą kafelki, ponieważ można je szybko wyczyścić. Kluczowe jest również światło, które powinno zapewniać dobrą widoczność wieczorem. Nie ma jednak sensu kupować mocnych żarówek, ponieważ mogą one oślepić gości. Plafon umieszczony na bocznej ścianie będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. W dużym pomieszczeniu dobrze pasować będzie zawieszony na środku sufitu żyrandol. Wiejski naturalny klosz sprawdzi się lepiej niż kryształowe modele wystawne. Warto zwrócić uwagę na fakt, że funkcję jadalni może pełnić ganek od strony ogrodu. Czasami, żeby dobrze urządzić ganek wystarczą krzesła i stół. Ważną rolę odgrywa także ogrzewanie, dzięki czemu będzie można korzystać z ganku również w innym sezonie niż letnim. Ważne, żeby wybrać krzesła, które będą faktycznie wygodne.

ganek dom

Aranżacja ganku

Można postawić wazon z kwiatami, a także rozłożyć poduszki dekoracyjne. Dobrym rozwiązaniem jest także wstawienie witrynki z talerzami i kubkami lub kredensu. Skandynawska zastawa stołowa pasuje idealnie do stylu wiejskiego. Świetnym miejscem do spędzania wolnego czasu jest przeszklony ganek. Widok na las lub ogród działa odprężająco i relaksująco. W takim miejscu przyda się również wygodny fotel, w którym będzie można odpocząć po ciężkim dniu w pracy. Optymalnym rozwiązaniem będzie także wygodna kanapa dla dwojga. Miękkie poduszki i pufy sprawdzą się dobrze, jeżeli w domu są małe dzieci. Nie ma sensu kupować zdobionych mebli, jeżeli zamierzasz urządzić ganek w stylu wiejskim. Najlepiej postawić na minimalizm, naturalność oraz prostotę. Jednym z ważniejszych elementów w ganku są oczywiście kwiaty. Warto wybierać kwiaty, które nam się podobają, ponieważ można wtedy zbudować naprawdę ciekawy nastrój. Idealnie sprawdzi się palma, figowiec, sterlicja oraz fikus. Trzeba jednak starannie dobierać rośliny, ponieważ nie wszystkie lubią przeciąg, który dosyć często panuje w ganku. W takim miejscu można również urządzić swoją małą dżunglę.

Redakcja extrasmall.pl