Mop parowy do paneli – czy to dobre rozwiązanie?

Czy mop parowy do paneli to dobre rozwiązanie? Sposób czyszczenia paneli, w trosce o ich dobre utrzymania i wytrzymałość materiału, budzi wiele kontrowersji. Wcześniej komentarze dotyczyły zmywania na mokro. Dziś pytania kierują się w stronę nowszych technologii – mopa parowego.

Użytkowanie mopa parowego niesie ze sobą wiele pozytywów. Sprzęt ten nadaje się do czyszczenia różnych powierzchni, ale również przedmiotów. Można nim np. umyć podłogę, lecz także wyczyścić meble, tapicerkę samochodową i wiele innych powierzchni. Dodatkowo do tego procesu nie potrzebujemy żadnych środków chemicznych. Mop skutecznie radzi sobie z zabrudzeniami, nie pozostawia smug, a czyszczona przestrzeń szybko staje się sucha. Poza tym, nie da się ukryć, że korzystanie z mopa parowego, jest dużo wygodniejsze, niż tradycyjne zmywanie podług, wyciskanie mopa, przekładanie wiadra, czy wymiana brudnej wody.

Jednym z wątpliwości potencjalnych użytkowników tej ,,nowości” jest troska o daną powierzchnię. Chodzi tu oczywiście o potencjalne zniszczenia i zniekształcenia wywołane temperaturą. Wśród nich najwięcej kontrowersji budzi powierzchnia podłogowa wykonana z paneli. Sposób czyszczenia paneli od lat rodzi ożywione dyskusje. Do tej pory dotyczyły one przede wszystkim stopnia wilgotności mopa i wpływu zbyt dużej ilości wody na nawierzchnię. W mniejszym stopniu dyskutowano również o materiale wykorzystywanym do zmywania, który może przyczynić się do powstawania rys.

Czym mop parowy do paneli to dobry i bezpieczny wybór. Przede wszystkim należy stwierdzić, że wszystko można zniszczyć, jeśli używa się tego wbrew instrukcji i zdrowemu rozsądkowi. Nie ma wątpliwości, że kontakt pary z panelem ma na niego wpływ (tak jak każdy kontakt). Większość mopów parowych posiada jednak funkcję regulacji. Nie oznacza to oczywiście, że temperatura pary się obniży, ale że będzie jej mniej, co rodzi mniejsze zagrożenie dla czyszczonej powierzchni. Istotny jest również sposób czyszczenia. Nie ma problemów, jeśli robimy to płynnie, ale może się pojawić, jeśli będziemy przetrzymywać parującego mopa w jednym miejscu. Zresztą, chyba nikogo to nie dziwi.

W przypadku wątpliwości, dobrze jest zasięgnąć porady u osób, które już korzystają z takiego sprzętu. Użytkownicy mopa parowego zauważają jedynie, że panele stają się bardziej matowe, niż po tradycyjnym sposobie sprzątania. Poza tym, czytamy w zdecydowanej większości bardzo pozytywne opinie.

Mop parowy może być zatem doskonałym sposobem na łatwiejsze i przyjemniejsze czyszczenie paneli podłogowych. Aby tak jednak było, należy to robić zgodnie z instrukcją.

Redakcja extrasmall.pl