Jakie bukiety ślubne wybrać?

Odpowiednie dobranie bukietu ślubnego dla panny młodej to bardzo istotna sprawa. Jest to bardzo ważne uzupełnienie dla całości ślubnej stylizacji. Z tego powodu trzeba starannie dobrać bukiety ślubne. Muszą one przetrwać wiele godzin bez wody, co przyczynia się do tego, iż nie każdy gatunek kwiatka nadaje się do tego typu wiązanki. Warto dowiedzieć się, jakie bukiety ślubne są najlepszym rozwiązaniem.

Jaki bukiet ślubny najlepiej wybrać?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób dobrać wymarzony bukiet ślubne. Bardzo istotne jest to, żeby kwiaty, które się w nim znajdują były zgodne z gustem panny młodej. Jest to bardzo ważna sprawa, bowiem źle dobrany bukiet może ją rozczarować. Warto też pamiętać, że nawet najlepszej jakości wiązanka, która nie trafi w gust, okaże się całkowitym niewypałem. Na samym początku warto będzie przejrzeć propozycje bukietów ślubnych. Kolejnym krokiem jest zastanowienie się, co będzie najbardziej odpowiednie. Z pewnością nie zaszkodzi nam przeczytać kilku istotnych informacji dotyczących bukietów. Warto zasięgnąć opinii innych pań młodych. Rozeznanie w tym kierunku będzie bardzo istotne. Nierzadko ciężko jest samemu ocenić czy dana wiązanka będzie dobrze pasowała. Dobrym wyborem jest popytać koleżanki czy przewertować fora ślubne. Gdy takie rozeznanie okaże się niewystarczające, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z usług profesjonalnego florysty.

Wybór odpowiedniego bukietu ślubnego

W przypadku, gdy wiemy już, co nam się podoba, warto zastanowić się czy będzie to pasować do fasonu oraz koloru sukni ślubnej bądź całej stylizacji. Warto zaznaczyć, że z białą suknią większość kwiatów powinna komponować się bardzo solidnie. Niestety z suknią ślubną, która ma koloru ecru może być nieco trudniej. W takim przypadku dobrze pasują do niej bukiety w odcieniu różu, czerwieni, pomarańczy, żółci, a także złota. Należy pamiętać, że podobny problem dotyczy też doboru biżuterii. Kupując bukiet ślubny trzeba też pamiętać o figurrze oraz wzroście panny młodej. Okazuje się, że kobiety o filigranowej budowie ciała oraz niskim wzroście nie powinny stawiać na długie oraz kaskadowe bukiety, bowiem mogą one jest bardziej skrócić ich sylwetkę. Warto zaznaczyć, że kwiaty, które przypominają berło okazują się kiepskim wyborem. Tego typu wiązanka musi być odpowiednio dopasowana do figury panny młodej. Im drobniejsza jest kobieta, tym skromniejszy powinien być bukiet ślubny. Warto pamiętać, że panie o większym rozmiarze mogą sobie pozwolić na o wiele więcej.

Redakcja extrasmall.pl