Choroby oczu często pogłębiają się wraz z postępującym z wiekiem. Objawem starzenia się organizmu są nie tylko siwe włosy, zmarszczki i zmniejszenie wydajności, ale także prezbiopia zwana starczowzrocznością. Pojawia się ona po przekroczeniu 40-ego roku życia i jest naturalnym procesem, związanym ze starzeniem się organizmu. Krótkowzroczność zaś występuje w każdym wieku i może się już pojawić już we wczesnym dzieciństwie albo w wieku dojrzewania. Obie te przypadłości można skorygować przy pomocy soczewek kontaktowych.
Czym jest starczowzroczność?
W prezbiopii pojawiają się zmiany, które powodują, że soczewka traci sprężystość i staje się mniej elastyczna, a staje się grubsza i bardziej sztywna. To powoduje problemy z widzeniem różnych obiektów znajdujących się w pobliżu. Osoba dotknięta tą przypadłością zauważa, że czytanie sprawia jej trudność i ma generalnie problemy z widzeniem z bliska. Ostrość wzroku się pogarsza, co szczególnie daje się zauważyć przy niedostatecznym świetle. Niektórzy czują zmęczenie oczu i bóle głowy, a to z kolei prowadzi do rozdrażnienia i pogorszenia jakości codziennego funkcjonowania.
Czym jest krótkowzroczność?
Krótkowzroczność jest wadą wzroku, w której obraz nie powstaje na siatkówce, lecz poza nią i jest to najczęściej związane z wydłużeniem gałek ocznych. Krótkowidz widzi wyraźnie z bliska, ale ma problemy z wyraźnym widzeniem obiektów z oddali, które są niewyraźne i rozmazane. Oprócz dyskomfortu związanego z nieostrym widzeniem osoba z krótkowzrocznością może odczuwać napięcie gałek ocznych i bóle głowy. Często także marszczy brwi i mruży oczy. Najczęstszą przyczyną tej wady wzroku są czynniki środowiskowe, takie jak długotrwałe korzystanie ze smartfonów, wielogodzinna praca przy komputerze, niedobór witamin i brak ruchu na świeżym powietrzu oraz uwarunkowania genetyczne.
Prezbiopia i miopia – jakie są metody leczenia?
W obu tych przypadkach najlepszym rozwiązaniem są soczewki kontaktowe. Jednak przed ich dobraniem należy skontaktować się ze specjalistą i przeprowadzić badanie wzroku. Zarówno w prezbiopii, jak i krótkowzroczności mogą występować różne stopie zaawansowania, dlatego konsultacja okulisty lub optometrysty jest konieczna. Specjalista dobierze najlepsze soczewki kontaktowe na korygowanie krótkowzroczności i prezbiopii. Idealnym wyborem są produkty marki Acuvue.pl, ponieważ charakteryzują się znakomitymi właściwościami.
Dlaczego warto je wybrać?
Szkła korekcyjne Acuvue zapewniają komfort życia we wszystkich jego wymiarach. To produkty, które są lekkie, cienkie i elastyczne oraz zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia. Wszystkie soczewki zaopatrzone są w filtry UV klasy 1 lub 2, co zapewnia skuteczną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Zapewniają szerokie pole widzenia, dlatego nie musisz rezygnować z żadnych aktywności fizycznych. Nie parują i nie mokną, dzięki czemu widzisz wyraźnie w czasie każdej pogody.
Zarówno krótkowidz, jak i osoba dotknięta prezbiopią mogą je nosić w sposób bezpieczny i komfortowy. Soczewki kontaktowe to znakomity sposób na korektę wzroku w każdej chorobie oczu.
Artykuł sponsorowany