Kolorowe bokserki męskie czy klasyczne slipy? Męskie dylematy bieliźniane

Moda kobieca obfituje w rozliczne fasony dające szerokie możliwości wyboru tego, co pasuje najbardziej do naszych gustów. Panowie może i mają mniejszy wybór w kwestii rodzajów ubrań, jednak nie można powiedzieć, że są skazani na nudę i brak różnorodności. Są takie obszary garderoby, gdzie również panowie muszą mądrze przemyśleć, który fason najbardziej im odpowiada. Tyczy się to szczególnie bielizny, która ze względu na swój intymny charakter jest wyjątkowo ważną sprawą ubraniową do przemyślenia. W końcu każdy chce czuć się na co dzień wygodnie i komfortowo. Panom wprawdzie odpada „góra”, ale przecież „dół” nie jest taki oczywisty, jak się wydaje. Bokserki męskie, luźne szorty czy klasyczne slipy?

To, na który wariant się zdecydujemy, jest oczywiście kwestią indywidualną. Zależy od naszych osobistych preferencji, a wpływ na ostateczny wybór może mieć wiele czynników. Dużą rolę odgrywa nasza anatomia. W zależności od budowy ciała, część panów będzie się całkiem dobrze czuła w obcisłych slipach. Z kolei dla sporej ilości mężczyzn idealnym wyborem okażą się raczej bokserki męskie. Oczywiście możemy kierować się jeszcze samą estetyką. W końcu luzackie szorty raczej nie wpasują się w stylizacje osoby uwielbiających elegancki styl i skrojone na miarę garnitury. Z kolei zwolennicy niebanalnych wzorów zdecydowanie więcej inspiracji znajdą wśród bokserek bądź szortów. Obecnie producenci prześcigają się w wymyślnych nadrukach, które są zabawne i kolorowe. Jeśli ktoś lubi nutkę groteskowej ekstrawagancji, na pewno znajdzie coś dla siebie.

Slipy, szorty lub bokserki męskie – z jakich materiałów?

Bez względu na fason, na jaki się zdecydujemy, ważna jest tkanina, z której uszyta jest bielizna. W końcu jest to ta część garderoby, która przylega bezpośrednio do ciała. Wybierając bokserki męskie czy slipy, warto zwrócić uwagę na dobór takiego materiału, który nie spowoduje podrażnień na ciele. Najlepiej wybierać włókna naturalne, jak bawełna. Nasza skóra dobrze toleruje również wełnę merino. Ważne, by tkanina miała dobre właściwości pochłaniania potu. Nieoddychające, sztuczne materiały nie tylko sprawią, że będziemy się czuć mało komfortowo, ale mogą nawet doprowadzić do nieprzyjemnego odparzenia na ciele. Bokserki, stringi czy szorty nie powinny pozostawiać uczucia wilgoci. W kwestii wygody warto również zwrócić uwagę na szwy. Nieodpowiednio umiejscowione na bieliźnie potrafią być dość niewygodne. Im mniej takich elementów łączących, tym lepiej. Dla panów, którzy wyjątkowo nie przepadają za szwami, istnieje opcja zakupu bielizny bezszwowej. Pozwoli ona na nieskrępowane ruchu i pełne poczucie komfortu.

Szorty i bokserki męskie również mogą opinać

Wielu mężczyzn nie przepada za slipami, uważając, że nieprzyjemnie obciskają ciało. Jest w tym sporo prawdy, choć oczywiście dobrze dopasowane majtki z dobrej jakości materiałów mogą być jak najbardziej komfortowe w noszeniu. Nie jest jednak powiedziane, że pozostałe fasony w żadnym wypadku nie będą nas obciskać. Generalnie powinno się unikać noszenia na co dzień obcisłej bielizny, jednak nie chodzi tu tylko o ekstremalne przykłady ściśle dopasowanych slipów. Bokserki męskie czy luźniejsze szorty również mogą być źle dopasowane i przez to w trakcie noszenia powodować poczucie zbytniego ucisku. Dlatego warto nosić jedynie taką bieliznę, która jest dobrze dobrana do naszego aktualnego rozmiaru. Nie należy na siłę wkładać majtek, które nosiło się rok temu, jeśli przez ostatnie kilka miesięcy sporo przybrało się na wadze. Jeśli bielizna ugniata w okolicach brzucha czy jąder, konsekwencję mogą być całkiem poważne.

Ekstremalnymi przypadkami są wyjątkowo obcisłe majtki z mocno przylegających materiałów. Na takie bieliźniane szaleństwa możemy sobie pozwolić okazjonalnie. Za to na co dzień nie warto ryzykować. Bawełniane bokserki męskie czy nawet klasyczne slipy sprawdzą się dużo lepiej. Zbyt częste zakładanie obcisłych materiałów może doprowadzić nawet do obniżenia płodności czy innego rodzaju chorób. Innymi negatywnymi konsekwencjami mogą być odparzenia, a także występująca miejscowo wysypka.

Redakcja extrasmall.pl