Spójna garderoba – jak ją zbudować?

W ostatnich latach coraz więcej mówi się i pisze na temat mody, czy bardziej podejścia do niej. Zwraca się uwagę na to, aby było mądre, rozważne, ekologiczna. Dlaczego? Bo ubrania kosztują dużo, a ich produkcja w niebagatelny sposób przykłada się do zaniedbania planety. Im więcej osób do mody będzie podchodziło świadomie, tym lepiej. Spójna garderoba to cel, który warto postawić sobie, jeśli poza ekologicznym podejściem do życia, chciałoby się też zwyczajnie lepiej wyglądać.

Spójna garderoba

Czym jest garderoba spójna? To garderoba przemyślana, tworzona w taki sposób, że posiadane ubrania doskonale pasują do stylu życia właściciela. Dzięki temu wszystkie rzeczy są regularnie wykorzystywane, noszone. Spójna garderoba to też taka, w której poszczególne elementy zwyczajnie do siebie pasują. Dzięki temu rzeczy można dowolnie miksować, tworząc w ten sposób świetne stylizacje na wiele różnych okazji. Ubrania raczej nie znajdują się w takiej garderobie przypadkowo. Każdy zakup to inwestycja poczyniona we własną szafę. Wybierane są zatem elementy dobre gatunkowo, świetnie skrojone, które wystarczą na długo, ponieważ nie będą szybko zdradzały śladów użytkowania. Zatem spójność w obrębie ubrań, ale też spójność ze stylem życia konkretnego człowieka, to wyznaczniki takiej garderoby.

Jak zbudować spójną garderobę?

W jaki sposób zbudować taką garderobę? To w końcu spore zadanie. Trudno zrobić to tak naprawdę podczas jednych zakupów w galerii handlowej. To proces, który trwa, wymaga czasu i zaangażowania, a także środków finansowych. Na początek warto przemyśleć, jakie ubrania lubi się nosić. Trzeba określić swój preferowany styl. Niektóre kobiety uwielbiają tak zwany smart casual, inne wolą nosić się na sportowo, a jeszcze inne na rockowo. Gdy określi się w styl, można podjąć decyzję co do kolorów, printów i wzorów. To już dużo, ponieważ dzięki temu łatwiej poruszać się zarówno we własnej szafie, jak też podczas zakupów. Z już posiadanych ubrań należy wybrać te, które są najmocniejszymi elementami garderoby. To rzeczy lubiane, najczęściej zakładane, w których doskonale się czujemy. Braki trzeba regularnie uzupełniać podczas zakupów. Ważne, by były to zakupy przemyślane, nie pod wpływem impulsu. Jak długo trwa budowanie spójnej garderoby? Często dłużej niż rok. Związane jest to przecież ze zmieniającymi się sezonami. Inne ubrania nosi się wiosną i latem, inne jesienią i zimą, zatem misja trwa tak długo. Pewnym utrudnieniem są również ograniczenia finansowe. Trudno naraz wyposażyć szafę we wszystko, co jest potrzebne, by była ona spójna.

Redakcja extrasmall.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *