Jak odżywić skórki?

Chcąc mieć piękne i zadbane paznokcie, należy pamiętać o regularnym stosowaniu zabiegów pielęgnacyjnych. Zdarza się jednak, że ładny wygląd płytki jest zaburzony przez popękane i zadarte skórki. Warto wiedzieć, w jaki sposób można o nie dbać.

Przyczyny problemów

Skóra wokół paznokci ma tendencje do wysuszania, co jest spowodowane stosowaniem środków chemicznych. Zawarte w nich komponenty mogą bowiem niekorzystnie wpływać na ludzki organizm. Problemy ze skórkami nierzadko stanowią efekt ekspozycji dłoni na wysokie lub niskie temperatury oraz silny wiatr. Zdarza się również, że tego typu komplikacje świadczą o niedoborze witamin, czy też makroskładników.

Pielęgnacja skórek

Chcąc utrzymać dobry wygląd swoich skórek, należy przynajmniej raz w tygodniu namoczyć je na kilku minut w letniej wodzie. Kolejnym ważnym etapem pielęgnacji jest nałożenie preparatu do usuwania fragmentów wokół paznokci. Po zmiękczeniu skórek, należy je delikatnie odsunąć przy użyciu patyczka. W przypadku braku skuteczności preparatu zmiękczającego, można zdecydować się na użycie cążek. Do manicure warto wykorzystać szklany lub kamienny pilnik. Po zmiękczeniu skórek można użyć oliwki, korzystnie wpływającej na strukturę i połysk paznokci. Preparat należy wmasować w płytkę, a pozostałości usunąć za pomocą delikatnej chusteczki. Paznokcie warto również wzmocnić za pomocą odżywki do paznokci. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, więc z łatwością można dobrać preparat dostosowany do konkretnego problemu. Płytkę warto ponadto wzmocnić odpowiednim podkładem. Po takim zabiegu można zaaplikować lakier. Co trzydzieści dni warto również zastosować kurację na bazie oliwy. Alternatywne rozwiązanie stanowi maseczka odżywcza. Można ją przygotować na bazie łyżeczki kremu, olejku migdałowego oraz miodu. Mieszaninę należy nałożyć na dłonie i pozostawić ją na kilkanaście minut. Po kuracji warto umyć ręce, nie stosując mydła.

Lakiery hybrydowe oraz inne produkty stylizacyjne mogą niekorzystnie wpływać na strukturę płytki oraz skórę wokół paznokci. Warto więc pamiętać o regularnej pielęgnacji swoich dłoni.

Redakcja extrasmall.pl