Proste rozwiązania dla młodych mam, które znacząco ułatwiają życie

Narodziny dziecka to moment, na który wiele par czeka z niecierpliwością, jednak z drugiej strony przewracają one nasze życie niemalże do góry nogami. Zwykle młode mamy starają się znaleźć rozwiązania, dzięki którym będą mogły bez większego stresu wybrać się na spacer, wypić ciepłą kawę czy wygospodarować trochę czasu dla siebie. Oto kilka porad, które uczynią życie prostszym.

Gotowanie na zapas

Mając w domu małe dziecko, jedzenie schodzi na drugi plan. Zwykle młode mamy jedzą znacznie mniej, niż przed ciążą, nie czując dużego głodu bądź nie mogąc wygospodarować dłuższej chwili na posiłek. Największe wyzwanie stanowią obiady, których przygotowanie pochłania sporo czasu. Młoda mama, zamiast gotować wieczorami, zwykle woli odpocząć lub poświęcić ten czas tylko sobie. Dlatego też warto nauczyć się gotować na zapas. Zawsze przygotowujmy większe porcje posiłków, które następnie zamrozimy. Dzięki temu każdego dnia będzie jeść inaczej, a przy okazji zaoszczędzimy mnóstwo czasu. Zaopatrzmy się w specjalne pojemniki do mrożenia, które będzie opisywać, aby w krótkim czasie znaleźć danie, na jakie akurat mamy ochotę.

Wszystko pod ręką na spacerze

Ilość rzeczy, jakie trzeba zabrać ze sobą na spacer, mając małe dziecko, może przerażać. Dlatego też dobrze jest zaopatrzyć się w większych rozmiarów torbę, którą będzie można przewiesić przez rączkę wózka. Choć rozmiary tychże toreb mogą wydawać się naprawdę duże, w rzeczywistości pomieszczą one to, czego potrzebujemy – rzadko zostaje w nich dodatkowe miejsce. Często mamy muszą zrezygnować z torebki, której noszenie jest nieco uciążliwe, gdy pcha się wózek. Dobrym rozwiązaniem będzie plecak damski. Możemy zdecydować się na mniejszych rozmiarów model, jeśli zamierzamy wziąć ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Aktywnym mamom przyda się jednak większych rozmiarów plecak, który będzie w stanie pomieścić wszystko, co potrzebne nawet na całodzienną wyprawę z maluszkiem.

Nosidełko wielozadaniowe

Każda mama powinna zaopatrzyć się w chustę bądź w nosidło turystyczne. Stanowi ono doskonałą pomoc, jeśli musimy wyjść z domu z dzieckiem, lecz jednocześnie nie możemy zabrać ze sobą wózka. Dla wielu mam jest to niezastąpione narzędzie do usypiania dziecka. Jeśli maluszek domaga się ciągłego noszenia, a dodatkowo zasypia wyłącznie na rękach mamy, to dobrze jest zaopatrzyć się w nosidło, dzięki któremu będzie blisko rodzica, czując jego ciepło. Nosidło zazwyczaj służy niemowlakom, lecz dobrze sprawdzi się też w przypadku starszych dzieci, na przykład gdy wybieramy się na wakacje czy na wycieczkę górską. Pamiętajmy, aby dopasować wymiary nosidła do wieku i wagi dziecka. W niektórych przypadkach lepiej sprawdzi się chusta, choć ma ona zastosowanie głównie w przypadku niemowlaków.

Każda młoda mama ma patenty na to, aby życie było nieco prostsze. Niemniej jednak, kobiety często nie zdają sobie sprawy ze wszystkich, możliwych rozwiązań, dzięki którym opieka nad dziećmi będzie o wiele łatwiejsza. Warto więc sporządzić ich listę, zastanawiając się, jak jeszcze można usprawnić codzienne obowiązki. 

 

Redakcja extrasmall.pl