Pasek do spodni dla osób z nadwagą – czy rodzaj paska ma znaczenie?

Osoby z nadwagą zwykle borykają się z problemem odpowiedniego dobrania stroju do posiadanej sylwetki. Jednak dodatkowe kilogramy nie powinny oznaczać rezygnacji z modnych krojów, ponieważ stylowe ubrania i akcesoria można bez problemu dopasować do każdej figury. Zatem, czy rodzaj paska ma znaczenie?

Jak wybrać idealny pasek do spodni?

Paski do spodni mogą z powodzeniem nosić wszystkie osoby niezależnie od posiadanej wagi, a podstawą udanego wyboru będzie idealne dopasowanie. W tym celu należy zmierzyć swój obwód w pasie i zamówić pasek, który nie będzie ani za ciasny, ani za luźny. Na szczęście paski zazwyczaj mają dosyć różnorodną numerację, dzięki czemu można z łatwością nabyć właściwy rozmiar. Jeśli jednak wybrany pasek jest za duży, a bardzo podoba się klientowi, wówczas warto poprosić obsługę sklepu o jego skrócenie lub dorobienie dodatkowej dziurki. Ponadto paski często posiadają wygodną regulację i można je samodzielnie skracać lub wydłużać w zależności od potrzeb.

Jak dobrać pasek do figury?

Osoby z nadwagą nie powinny wybierać cienkich pasków, ponieważ taki krój paska podkreśla krągłości. Poza tym cienki pasek może nieprzyjemnie wpijać się w skórę, szczególnie jeśli jest zbyt mocno zapięty. Mając kilka nadprogramowych kilogramów, dobrze jest również wybierać gładkie paski, bez wyrazistych wzorów czy zdobień. Ponieważ gładki pasek zdecydowanie lepiej będzie się prezentował i optycznie wyszczupli daną sylwetkę. Oczywiście nie oznacza to, że osoby z nadwagą muszą całkowicie zrezygnować z ozdób na pasku. Ważne jedynie, aby te ozdoby były subtelne i nie tworzyły efektu ciężkości. Dobrym pomysłem będzie na przykład wybranie paska ze średniej wielkości klamrą, dwukolorowego paska lub paska z drobnymi błyszczącymi dodatkami. 

Dopasowanie paska do stylizacji

Niezależnie od noszonego rozmiaru dobierając pasek do spodni, należy pamiętać, aby go odpowiednio dopasować do wybranej stylizacji. Jeśli pasek nie współgra kolorystycznie z pozostałymi ubraniami, wówczas całość nie będzie dobrze wyglądać. Dlatego do eleganckich stylizacji poleca się niezmiennie paski skórzane, a do codziennych stylizacji można wybrać paski materiałowe. Natomiast na wakacje i do letnich spodni świetnie sprawdzą się paski plecione. Ciekawą alternatywą będą również paski z efektowną klamrą, jednak wówczas pozostała część stylizacji powinna być bardziej stonowana. Pasek do spodni dopasowany do wybranej kreacji będzie jej pięknym dopełnieniem i podkreśli styl oraz unikalny wygląd danej osoby. Dlatego to bardzo ważne, aby mieć w szafie co najmniej kilka pasków, ponieważ wówczas będzie można wygodnie łączyć je z różnymi stylizacjami.

Podsumowując, osoby z nadwagą nie muszą się martwić o odpowiedni dobór paska. Wystarczy bowiem, że zamówią pasek do spodni adekwatny do noszonego rozmiaru oraz do danej stylizacji. Poza tym należy jedynie zwrócić uwagę, czy pasek nie jest za cienki oraz, czy nie ma zbyt wielu zdobień. Co ważne stosując wspomniane zasady każda osoba na pewno szybko znajdzie idealny pasek do spodni, w którym będzie się dobrze i komfortowo czuła przez cały dzień.

Redakcja extrasmall.pl