Zdrowe życie – poranna owsianka.

Zastanawiasz się nad ulepszeniem swojej diety, jednak dobrze by było jeść nieco zdrowiej. Od czego zacząć w takiej sytuacji. Część osób sądzi, że najważniejszym posiłkiem jest śniadanie, dlatego warto zadbać o odpowiednio zbilansowane śniadanie, które pomoże ci w pełni sił rozpocząć dzień.

Zacznij od owsianki

Dobrym wyborem, który sprawdza się na wielu osobach jest rozpoczęcie dnia z owsianką! w związku z tym zobaczmy temat: owsianka na każdy dzień tygodnia, tak by każdego dnia miała swój wyjątkowy smak.

Owsianka jest nazywana krupnikiem w płatków owsianych, warto ją jeść, ponieważ jest źródłem siły i jeśli ją zjesz przez kilka godzin czujesz się syty, również zwraca się uwagę na jej działanie odmładzające, a także czynnik wspierający odchudzanie. Tak więc czas przemyśleć, jakie kombinacje w płatkami owsianymi można robić sobie każdego dnia.

Na każdy dzień tygodnia

Poniedziałek- płatki dla zabieganych, robione na szybko
Czego potrzebujesz: płatki owsiane, jabłko, banan, orzechy lub słonecznik, cynamon
Wykonanie: płatki owsiane zalej gorącą wodą, następnie odczekaj nieco. Potrzyj na tarce jabłko, pokrój banana, dodaj orzechy i cynamon i wszystko razem pomieszaj. Następnie napawaj się smacznym śniadaniem, które pomoże ci poradzić sobie z poniedziałkowymi burzami.

Wtorek
Czego potrzebujesz: płatki owsiane, mleko, bakalie, banan, truskawki lub owoce maliny
Wykonanie: płatki owsiane wraz z mlekiem podgrzej, aż mleko w odpowiedniej mierze nie wejdzie w płatki, następnie pokrój i dodaj resztę składników smacznego!

Środa
Czego potrzebujesz: płatki owsiane, jogurt naturalny, owoce leśne, crunch
Wykonanie: jeśli chcesz może tym razem spróbować płatków owsianych w formie suchej- połącz je z jogurtem naturalnym, następnie warstwowo możesz dodać owoce leśne oraz crunch.

Czwartek
Czego potrzebujesz: płatki owsiane, mleko, masło orzechowe, orzechy
Wykonanie: płatki owsiane wraz z mlekiem podgrzewamy, kiedy już złapią odpowiedni stan mieszamy je z masłem orzechowym i posypujemy orzechami.

Piątek
Czego potrzebujesz: płatki owsiane, suszona śliwka, mleko, banan, pestki dyni
Wykonanie: płatki owsiane gotujemy na mleku, po ugotowaniu dodajemy suszoną śliwkę, banana oraz posypujemy pestkami dyni.

Sobota
Czego potrzebujesz: płatki owsiane, mleko, jogurt grecki, zmielone siemię lniane, miód, mango, migdały
Wykonanie: Do słoika wkładamy płatki, mleko, siemię lniane, migdały, jogurt grecki oraz miód, mieszamy wszystko razem. Następnie dajemy mango. Dajemy słoik do lodówki i rano cieszymy się smaczną, egzotyczną owsianką.

Niedziela
Niechaj pokieruje Cię wyobraźnia!! Zrób owsiankę z produktami, które lubisz.

Redakcja extrasmall.pl