Nowe trendy wśród projektantów

Współczesne trendy, jeśli chodzi o modę – bardzo szybko ulegają zmianie. Popularne robią się nurty, królujące w drugiej połowie XX wieku, na przykład minimalizm. Powracające wzorce wzbudzają wśród ludzi pozytywne emocje, możemy się domyślać, iż stąd właśnie bierze się ta fascynacja. Po prostu taką sztukę każdy zna, u każdego wywołuje ona pozytywne wrażenia.

Nie inaczej jest w przypadku minimalizmu

W tymże nurcie – artyści starali się ograniczyć, jak możemy się domyślić z samej nazwy – do minimum wszelkie zdobienia i skomplikowane kształty. Minimalistyczne dzieła możemy interpretować jako wyciszające, spokojne, co w dzisiejszych czasach, gdzie czas to pieniądz – jest dość istotną kwestią. W pewnym sensie artyści być może próbują przekazać ludziom wartości, które tak naprawdę są istotne, lecz trzeba je najpierw dostrzec. Projektanci mody bardzo chętnie podchwytują aktualne trendy, minimalizm w krojach i kolorach ostatnimi czasy króluje wśród nowych kolekcji. Z czego to wynika? Najpewniej z chwilowej fascynacji, lecz nie zawsze. Każdy człowiek ma swój indywidualny styl, jedni chcą go koniecznie wyeksponować, inni wręcz przeciwnie. Dobieramy ubrania, nawet często nieświadomie – które ukazują nasze wnętrze, nasz charakter. Nie jest to celowy zabieg z naszej strony, a mimo wszystko uzewnętrzniamy swoje cechy w pewien sposób. Jak nie trudno się domyślić – minimalizm w modzie pokochały głównie przedstawicielki płci pięknej, to trend ponadczasowy.

Ważna jest jakość

W tym przypadku świetnie sprawdzi się znane wszystkim doskonale powiedzenie – „nie liczy się ilość, ale jakość”. Wszechobecny przepych, czy otaczający nas konsumpcjonizm. Kupujemy rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujemy, których nigdy nie ubierzemy, a które tylko leżą na dnie szafy i się marnują, a zostały zaledwie raz przymierzone. Najtrudniejsza jest oczywiście decyzja, warto jednak przysłowiowo uderzyć pięścią w stół i zdecydować się na sprzątanie swojej garderoby. Rzeczy, których na pewno już nigdy nie założymy – możemy oddać potrzebującym, lub sprzedać na lokalnym portalu z ogłoszeniami. Chodzi tutaj również o możliwość skompletowania wielu różnych outfitów z jak najmniejszej liczby różnych ubrań. Dopasowywanie, na dobrą sprawę kompletnie nie pasujących do siebie elementów garderoby – po jakimś czasie na pewno przyniesie efekty i dostrzeżemy w nich potencjał. Liczy się tylko kreatywność, pomysłowość. Jak będzie wyglądał nasz jutrzejszy strój do pracy? To zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni, a więc do dzieła!

Redakcja extrasmall.pl