Jak zrobić wiosenne porządki w kosmetyczce?

Wiosna to zwykle czas porządków w domu, a także wietrzenia i przeglądania garderoby, dlaczego więc nie zrobić także porządku w swojej kosmetyczce? Pozwoli to zyskać większy porządek, dzięki czemu przygotowanie się do wyjścia zajmie mniej czasu, a także przyczyni się do lepszego zadbania o wygląd i stan skóry.

Od czego warto zacząć wiosenne porządki w kosmetyczce?

Na pewno od dokładnego przejrzenia swoich zbiorów i pozbycia się tych, których termin ważności dobiegł końca. Wiele kobiet ma tendencje do przechowywania kosmetyków przeterminowanych, przede wszystkim z braku czasu na regularne porządki. Gdy zacznie się czytać etykiety kosmetyków, szybko może się okazać, że duża część z nich jest już dawno po terminie. Oczywiście nie brakuje pań, które stosują i takie produkty, ale nie zawsze jest to możliwe. Przykładowo podkłady mogą się rozwarstwiać. Poza tym przeterminowane produkty zwykle nie spełniają dobrze swojej roli, są mniej trwałe, na przykład tusz kruszy się i osypuje czy wręcz „znika” z rzęs w ciągu dnia. Można też nieraz na pierwszy rzut oka zauważyć, że produkty zmieniły swoje właściwości, na przykład pokład ściemniał i skamieniał. Takich preparatów należy pozbywać się bez żalu, gdyż mogą one nawet zaszkodzić skórze, na przykład podrażniając ją. W kosmetyczce od razu zrobi się luźniej!

Czego nie potrzeba

Z kosmetyczki warto też pozbyć się kosmetyków, jakich nie używało się od wielu miesięcy i nie będzie miało się okazji tego robić. Kupiona pod wpływem impulsu szminka, która zupełnie nie pasuje do karnacji, zbyt odważny kolor cienia czy kolorowy tusz do rzęs w sytuacji, gdy wykonuje się makijaż tylko do pracy powinny trafić do kosza lub w inne ręce. Nie ma sensu każdego dnia przekładać z miejsca na miejsce produktów, na użycie których nie ma szans, lepiej zrobić miejsce na coś znacznie bardziej przydatne.

Nowe nabytki

Na wiosnę trzeba zmienić nie tylko swoją garderobę, ale też makijaż. Dotyczy to nie tylko stosowania typowo wiosennych barw, ale też innych, lżejszych kosmetyków. Cieplejsze miesiące wymagają na przykład pozbycia się ciężkich, topornych podkładów, które będą topić się pod wpływem wysokiej temperatury i stwarzać zagrożenie zatkania porów skóry, co jest prostą drogą do pojawienia się niedoskonałości. Oczywiście warto też uzupełnić swoją kosmetyczkę o produkty, jakie dyktują nowe trendy – zawsze zmieniają się one co sezon. Makijaż na wiosnę zwykle jest radosny i dziewczęcy, warto więc po niego sięgnąć, uzupełniając swoje kosmetyczce zbiory. Dzięki temu jeszcze lepiej poczuje się wiosnę!

Redakcja extrasmall.pl