Minimalistyczna garderoba – czym się charakteryzuje?

Moda na minimalizm trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, aby miała minąć. Kobiety na całym świecie podchodzą coraz rozważniej do zakupów, wybierając proste i klasyczne ubrania, które mają świetną jakość. To właśnie dzięki temu budują swoją szafę bazową, która sprawdza się na wiele różnych okazji. Wreszcie też zawsze mają się w co ubrać. Taka jest właśnie siła w garderobie minimalistycznej. Doskonałe rzeczy pasują do siebie nawzajem, pozwalające tworzyć świetne zestawy do pracy i na co dzień.

Minimalistyczna garderoba

Od czego rozpocząć kompletowanie swojej minimalistycznej garderoby? Pierwszy krok to tak naprawdę zorientowanie się w zawartości własnej szafy. To wydaje się zabawne, jednak naprawdę sporo kobiet ma niezliczoną wręcz liczbę ubrań, z której generalnie nie korzysta. Trzeba w tym wszystkim zrobić porządek, przejrzeć wszystkie rzeczy, a następnie wybrać te, które są ładne, niezniszczone, funkcjonalne i adekwatne do stylu życia kobiety. To będzie bazą garderoby. W końcu nie chodzi o to, by oddać lub wyrzucić wszystkie posiadane ubrania, a następnie iść na zakupy. Nie tędy droga. Minimalistyczna garderoba w dużym stopniu może opierać się na tym, co już posiadamy.

Podstawowe rzeczy w minimalistycznej garderobie

Gdy czyta się lub słucha o modzie, można odnieść wrażenie, że każda kobieta powinna mieć w szafie stały zestaw ubrań, który jest tak zwaną klasyką mody. Z jednej strony takie podejście nie jest złe, z drugiej zaś w końcu każda pani ma trochę inny styl życia, dlatego też musi znaleźć swoje podstawowe rzeczy w garderobie, które będą dla niej odpowiednie. Co sprawdza się z reguły? Zawsze przydatne będą proste, minimalistyczne ubrania bazowe. Niech to będzie na przykład t-shirt dobrej jakości, niekoniecznie w kolorze białym czy czarnym. Marynarka, świetnie skrojona, zapinana na jeden guzik. Spodnie, najlepiej jeansy oraz klasyczne z materiału, a także spódnica, o ile kobieta je nosi. W końcu są też panie, które preferują spodnie ponad spódnicami. Wtedy lepszym wyborem będzie zakup dodatkowej pary, zamiast wydawania pieniędzy na spódniczkę.

Zasady tworzenia minimalistycznej garderoby

Gdy określi się już swoje potrzeby względem ubrań, analizując swój styl życia, można przystąpić do zakupów. W szafie minimalistycznej rzeczy nie ma zbyt wiele, dlatego też każda pojedyncza powinna być świetnie przemyślana. Ubrania muszą do siebie nawzajem pasować. To jedna z ważnych zasad budowania takiej szafy. Nie kupuje się nowych elementów, które będą pasowały tylko i wyłącznie do jednej rzeczy. Kompletowanie ubrań, które razem tworzą doskonałe stylizacje na wiele różnych okazji, to najważniejsza zasada szafy minimalistycznej.

Redakcja extrasmall.pl