Wieczorna pielęgnacja. Jak ją wykonać?

Wieczorna pielęgnacja skóry twarzy jest bardzo ważna. Składa się ona z kilku kroków. Jak wykonać ją prawidłowo?

Postaw na oczyszczanie dwuetapowe

Najważniejszym etapem wieczornej pielęgnacji jest oczyszczanie. Skórę twarzy trzeba oczyścić z makijażu oraz zabrudzeń. Pozwoli to usunąć nagromadzone sebum i zapobiegnie tworzeniu się zaskórników. Jest to istotne zwłaszcza przy cerze tłustej czy mieszanej.

Coraz bardziej popularne jest oczyszczanie dwuetapowe twarzy, które występuje w koreańskich rytuałach. Na czym ono polega? Podczas tego rodzaju pielęgnacji stosujemy dwa etapy. Pierwszy to demakijaż, podczas którego trzeba się pozbyć makijażu. Można do tego użyć płynu do demakijażu, płynu micelarnego, olejku do demakijażu lub mleczka do demakijażu. Potem przechodzimy do drugiego etapu, który polega na umyciu twarzy. Do tego procesu warto zastosować żel do mycia, piankę lub balsam.

Wieczorna pielęgnacja to dobry moment na oczyszczanie dwuetapowe, które pozwala usunąć zanieczyszczenia z twarzy nagromadzone przez cały dzień.

Bogate serum i olejki

Po oczyszczeniu twarzy warto użyć toniku, by przywrócić właściwe pH skórze. Coraz więcej firm stawia na toniki w butelce z atomizerem, które można bezpośrednio rozpylić na twarz. Nie wymaga to użycia wacika. Dzięki temu produkt ląduje na twarzy, a nie wsiąka w wacik. Do tego etapu można użyć również hydrolatów.

Na tak przygotowaną skórę warto nałożyć serum, które będzie bogate w składniki aktywne. Wzmocni ono również działanie kremu, który można nałożyć na serum. W wieczornej pielęgnacji warto postawić na oleje, które powinno się nakładać na koniec pielęgnacji. Wystarczy kilka kropli olejku wmasować w twarz. Można go też zmieszać z ulubionym kremem, co wzbogaci jego działanie. Co ciekawe, oleje można wprowadzić również w pielęgnacji cery tłustej czy mieszanej. W takim wypadku sprawdzą się m.in. olej z pestek malin, olej konopny, olej jojoba czy olej z czarnuszki. Na wypryski można zastosować olej tamanu. Nie zapominajmy o użyciu kremu pod oczy.

Pielęgnacja ciała

Wieczorem trzeba też pamiętać o pielęgnacji całego ciała. Po wieczornej kąpieli np. z dodatkiem wyciszającego olejku lawendowego warto w skórę ciała wmasować nawilżający balsam lub olejek. Ten ostatni sprawdzi się zwłaszcza nakładany na wilgotną skórę.

Coraz większą popularność zdobywa szczotkowanie na sucho. Wpływa ono na jędrność i kondycję skóry. Można je wykonać przed wieczorną kąpielą, a później w tak przygotowane ciało wmasować balsam lub odpowiednio dobrany olejek. Podczas wieczornej pielęgnacji ciała można skorzystać również z bogatej gamy peelingów do ciała czy soli do kąpieli.

Redakcja extrasmall.pl