Jak odpowiednio dobrać dodatki do garnituru?

Aby męski strój był kompletny, należy go w odpowiedni sposób uzupełnić. Temu służyć powinny takie kwestie jak odpowiednie dopasowanie całego stroju, ale także i dodatki. Jednak jak je wybrać, aby nasz strój z eleganckiego nie zmienił się w totalną wpadkę? Na co się zdecydować, by w towarzystwie nie zostać odebranym w nieodpowiedni sposób? Te pytania zadaje sobie większość mężczyzn. Jednak odpowiedzi na te pytania wcale nie muszą być aż tak trudne – wystarczy znać kilka podstawowych zasad, dzięki którym zawsze będziemy ubrani w dobrym guście, czemu nie będzie dało się zaprzeczyć w żaden sposób.

Jak odpowiednio dobrać koszulę?

Aby marynarki męskie, jak i całe garnitury dobrze wyglądały, powinny pasować do kilku elementów całego stroju. Pierwszym takim elementem jest oczywiście koszula, której wygląd może tak upiększyć, jak i dramatycznie zepsuć całość stylizacji. Aby dobrze dobrać koszulę, należy wiedzieć o kilku podstawowych prawidłach, którymi rządzi się moda.

Najważniejszym aspektem wyboru koszuli jest jej rozmiar. Oczywiście podstawowym wymiarem jest  długość, która powinna być odpowiednio dopasowana do wzrostu mężczyzny. Wagi nie można jednak odjąć również decyzji dotyczącej kroju, jaki koszula powinna posiadać. Najbardziej popularny krój to regular. Ten prosty wariant będzie idealnym rozwiązaniem dla panów o choćby nieco zaokrąglonym kształcie, dzięki czemu nie zaliczą modowej wpadki. Dla mężczyzn o szczupłej budowie ciała zaleca się wybranie kroju slim fit. Taka koszula świetnie podkreśli dobrą budowę ciała posiadacza.

W przypadku, gdy budowa ciała mężczyzny jest bardziej skrajna, również jest rozwiązanie. Dla osób bardzo szczupłych polecany jest krój extra slim. Z kolei dla mężczyzny, który na co dzień walczy z nadwagą, zaleca się wybranie kroju relaxed. Odnalezienie dwóch ostatnich krojów może wydawać się niełatwe, ale niejeden sklep odzieżowy online posiada w swych kolekcjach właśnie takie koszule.

Jest jeszcze kilka ważnych kwestii, które należy dobrze przemyśleć przy wyborze koszuli. Pierwszą z nich jest długość rękawa. Tutaj wybór powinien zależeć od rodzaju mankietu, jaki posiada dany model. Gdy myślimy o mankiecie zapinanym na guzik, wtedy musimy wiedzieć, że powinien on wystawać spod marynarki męskiej na około pół centymetra. W sytuacji, gdy chcemy mankietu zapinanego na spinki, to należy wybrać koszulę, której rękaw będzie wystawał na około centymetr. Należy również pamiętać o obwodzie kołnierzyka. Jeśli wybierzemy nieodpowiedni, będziemy się czuć niekomfortowo.

Który krawat wybrać? A może mucha?

Na koszuli jednak nie kończy się świat. Co więcej, nie kończy się nawet dobór dodatków. Wciąż jest do przemyślenia wybór wielu elementów męskiego, eleganckiego stroju. Istotny jest chociażby krawat, który założymy do naszego garnituru. Sklepy odzieżowe online oferują naprawdę ogrom możliwości w kwestiach kroju, koloru czy stylu. Tutaj dużo zależy od tego, jak formalna jest okazja, na którą się ubieramy. Krawat zawsze powinien sięgać nam klamry paska od spodni. Z kolei w kwestii kolorów najlepszym wyborem będą: granatowy, bordowy lub ciemnozielony. Takowe krawaty odnajdą się w każdej sytuacji, w przeciwieństwie do czarnego, który kojarzy się głównie z pogrzebami. W przypadku mniej formalnego garnituru możemy poeksperymentować z kolorem, jak i stylem krawata.

Drugim równie popularnym dodatkiem pod szyję jest mucha. Jest ona niezbędna w chwili, gdy chcemy założyć smoking. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby założyć ją również do garnituru. Podobnie jak w przypadku krawata – najlepiej sprawdzą się opcje w kolorach stonowanych. Różnica przy doborze tych dodatków jest następująca: odważniejsze czy wręcz ekstrawaganckie rozwiązania bezpieczniej stosować przy wyborze muchy.

Trzecim ważnym aspektem jest długość i kolor skarpet, które założymy do garnituru. Choć mogłoby się wydawać, że jest to niezbyt istotny element, to nawet on jest w stanie ująć nam elegancji. W przypadku czarnego garnituru skarpety powinny mieć również czarny kolor. W przypadku gdy nasza marynarka męska oraz spodnie są koloru granatowego, to skarpety również powinny być takiego koloru (ewentualnie trochę ciemniejsze). Uogólniając, jest jedna najważniejsza zasada: kolor skarpet powinien być taki sam lub trochę ciemniejszy niż kolor spodni, a ich długość powinna sięgać do połowy łydki, aby nie było szansy na odsłonięcie choćby kawałka skóry.

Inne dodatki do garnituru

Wciąż istnieje jeszcze kilka dodatków, których wybór jest nie mniej ważny. Pierwsze, co przychodzi teraz na myśl, to oczywiście buty; te powinny być dopasowane, aby nie popsuć całego charakteru naszej stylizacji. W przypadku czarnego garnituru istnieje tylko jedna słuszna możliwość i nie należy w tej kwestii eksperymentować. Mowa oczywiście o czarnych skórzanych pantoflach. Sytuacja nieco się zmienia, gdy chodzi o garnitur szary lub granatowy. W obydwóch przypadkach możemy pomyśleć o pantoflach w kolorze brązu.

W kwestii biżuterii pierwszy pomysł to oczywiście zegarek. Jest to nieodzowny element męskiego stroju. W tej kwestii sytuacja przypomina nieco buty, gdyż do czarnego garnituru najbardziej odpowiedni będzie zegarek na czarnym mocowaniu, o srebrnej kopercie i jasnej tarczy. Gdy mowa o garniturze granatowym czy szarym, możemy pomyśleć o brązowym pasku. Powinniśmy zapomnieć o bransolecie, gdyż jest ona dużo mniej elegancka niż skórzany pasek.

Sklepy odzieżowe online posiadają na swoich stronach również duży wybór poszetek. Uzupełniając swą stylizację poszetką, masz szansę pokazać, że nuta stylu nie jest Ci wcale obca. Jednak musisz jeszcze tę poszetkę wybrać. Na najbardziej formalne sytuacje idealna będzie poszetka w kolorze białym, jednak gdy formalność okazji spada, możemy wybrać bardziej wzorzystą czy kolorową opcję. 

Redakcja extrasmall.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *