Co zrobić, aby wypracować własny styl w modzie?

Jak mieć własny styl? Coraz więcej kobiet zastanawia się nad tym, jak wypracować swój świetny wizerunek, który będzie jedyny w swoim rodzaju, modny, ale też unikatowy. W jaki sposób podejść do tego tematu? Kim się inspirować, a także gdzie szukać tych inspiracji? Poniżej podpowiadamy, opowiadając o modzie.

Czym jest własny styl?

Własny styl to wypadkowa naprawdę wielu czynników. To coś więcej niż ubrania, które nosi się na co dzień. Na styl składa się przecież również fryzura, makijaż, zapach, ale też sposób poruszania się, wypowiadania. Można powiedzieć, że to po prostu całokształt tego, jak się prezentujemy. Nie będzie przesadą, jeśli się powie, że styl dojrzewa wraz z człowiekiem. Niektórzy mają wyjątkowy styl już od wczesnych lat, na przykład od momentu bycia nastolatkiem. Inni potrzebują więcej czasu, aby stworzyć swój wizerunek. To, co charakterystyczne dla własnego stylu, to poczucie, że dobrze się ze sobą czujemy, że podoba się nam to, jak wyglądamy. Jeśli właśnie tak jest, zdecydowanie można powiedzieć, że ma się własny styl.

Jak kształtować swój styl?

Jak kształtować styl? Po pierwsze inspirować się, dosłownie wszystkim tym, co znajduje się w otoczeniu. Osoby o wyjątkowym, charakterystycznym stylu, na pewno nie zawężają swoich modowych poszukiwań tylko i wyłącznie do popularnych sklepów sieciowych. Często korzystają z lumpeksów, noszą ubrania vintage, na przykład te wyjęte z szafy mamy lub babci. Polują na giełdach staroci, przerabiają rzeczy po swojemu. Dzięki temu mają unikatowe elementy garderoby, które są bardzo mocnym punktem stylizacji. Osoby o wyjątkowym stylu podkreślają, że inspiruje ich sztuka, fotografia, kino. Podglądają znanych ludzi w pismach oraz w telewizji, zachwycając się tym, jakie noszą ubrania czy fryzury. To jeden z bardzo dobrych kierunków, dzięki którym można wypracować właśnie swój indywidualny styl. Kiedyś o osobach, którymi można się inspirować, mówiło się ikony mody. Dzisiaj bardziej powszechnym określeniem jest it girls. It girls to właśnie takie dziewczyny do naśladowania.

Do własnego stylu w swoim tempie

Nie trzeba zarzucać sobie tego, że nie ma się jakiegoś wyjątkowo charakterystycznego własnego stylu. W tym wszystkim ważniejsze jest to, by zwyczajnie cieszyć się modą, lubić swoje ubrania, nawet jeżeli wybiera się rzeczy proste i minimalistyczne. Dla niektórych najważniejsza jest wygoda, a gdy wybierają nowe ubrania, kierują się pragmatyzmem. Nie ma w tym absolutnie nic złego. Też mają swój styl, tylko nie jest on na tyle charakterystyczny, aby znalazł się na stronach internetowych magazynów mody.

Redakcja extrasmall.pl