Jak wysłać smartfon kurierem?

Sprzedałeś swój smartfon? A może chcesz wysłać go do serwisu lub w prezencie dla bliskiej osoby? Bez względu na powody, warto wiedzieć, jak odpowiednio zabezpieczyć urządzenie, by bez szwanku i ryzyka zalania dotarło do odbiorcy. Sprawdź wskazówki ekspertów, jak wysłać smartfon kurierem!

Pakowanie telefonów do wysyłki – czego potrzebujesz?

Dlaczego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie się do pakowania? Ponieważ w dużej mierze od tego zależy, czy smartfon dotrze do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Jeśli wszystko wcześniej przemyślisz, postawisz na trwałe materiały do pakowania, odpowiednio zabezpieczysz smartfon, ten w jednym kawałku trafi do odbiorcy. Pamiętaj, że źle zapakowany, może ulec uszkodzeniu, a szanse na pomyślne rozwikłanie sprawy uszkodzenia będą wtedy znikome.

Materiały potrzebne do wysyłki smartfona

Chcesz nadać smartfon kurierem? W takim razie musisz go odpowiednio zabezpieczyć, by wyeliminować ryzyko uszkodzenia czy dostania się do środka wody. Oto materiały, które przydadzą Ci się do zapakowania urządzenia przed wysyłką!

  • Oryginalne pudełko – zawsze warto je zachować po zakupie, ponieważ jest idealnie dopasowane do urządzenia. Bez obaw jednak – jeśli już nim nie dysponujesz, znajdź opakowanie, które pozwoli Ci na zapakowanie sprzętu, a wolne przestrzenie wypełnij gazetami lub innym wypełniaczem.
  • Drugie, większe pudełko – nie należy wysyłać urządzeń elektronicznych wyłącznie w oryginalnym opakowaniu. Znajdź nieco większe pudełko, do którego swobodnie zmieścisz oryginalne lub zastępcze opakowanie ze sprzętem, a dodatkowo pamiętaj o przestrzeni na folię bąbelkową lub inne wypełniacze.
  • Folia bąbelkowa – to absolutny must have w przypadku wysyłki towarów, które wymagają szczególnej troski w trakcie transportu. Świetnie chroni przed uszkodzeniem, a także stanowi amortyzację podczas uderzeń czy upadków.
  • Wypełnienie – świetnym wyborem będą kulki styropianowe, eko chrupki, paski z pociętych kartonów czy nawet pogniecione gazety.
  • Nożyczki, solidna taśma klejąca.

Jak zapakować smartfon do wysyłki?

Upewnij się, że Twój telefon będzie bezpieczny w trakcie transportu i zapakuj go wedle wskazówek, których udzielili nam eksperci z firmy https://www.Sendit.pl/.

Zacznij od umieszczenia urządzenia w oryginalnym pudełku. Dołącz też ładowarkę, słuchawki czy inne akcesoria. Jeśli nie masz oryginalnego pudełka, włóż je do opakowania po innym sprzęcie, a wolne przestrzenie uzupełnij wypełniaczem. Zamknij pudełko i zaklej, by nie otworzyło się w trakcie transportu.

W kolejnym kroku owiń zapakowane urządzenie folią bąbelkową, która będzie stanowiła amortyzację w czasie transportu. Możesz też wykorzystać stretch, który będzie dodatkową barierą dla wilgoci. Teraz do większego pudełka włóż wypełniacz – np. styropianowe kulki, pogniecione gazety i włóż sprzęt. Dodaj więcej wypełnienia, by wszelkie wolne przestrzenie były wypełnione, a urządzenie nie miało szans na przemieszczanie się po kartonie.

Gotowe? W takim razie zaklej pudełko dobrą taśmą, a dodatkowo możesz owińą ją folią stretch. Pamiętaj jednak, że tak owinięta przesyłka może zostać zakwalifikowana jako niestandardowa, z którą wiąże się często dopłata lub wyższa opłata podczas nadawania. Zmierz swoją przesyłkę, wejdź na tanie przesyłki kurierskie Sendit.pl, uzupełnij formularz, wybierz najkorzystniejszą ofertę dostawy, opłać przesyłkę, wydrukuj etykietę i naklej ją na paczce. Pamiętaj, że jeżeli wartość wysyłanego smartfona przekracza ubezpieczenie przesyłki wliczone w cenę, trzeba dokupić dodatkowe ubezpieczenie paczki. Inaczej w przypadku reklamacji jesteś na straconej pozycji.

Jak widzisz, nadanie smartfona kurierem wcale nie musi być ryzykowne i trudne, należy jednak pamiętać o wyżej wymienionych kwestiach!

Redakcja extrasmall.pl