Wiosenne porządki w kosmetyczce

0
288

Wiosna, to dobry czas, by przewietrzyć nasze kosmetyczne zapasy. Z pewnością zdarza Ci się kupić kosmetyk, który od razu trafia na listę Twoich ulubionych i jesteś pewna, że zużyjesz go do końca. Zastanów się jednak, co się dzieje z kosmetykami, które nie do końca spełniły Twoje oczekiwania lub czekają w kolejce aż po nie sięgniesz? Jeśli leżą zapomniane już jakiś czas, to pora by się im przyjrzeć i zdecydować, co z nimi zrobić. Przygotowałam dla Ciebie kilka wskazówek jak się do tego zabrać.

Termin przydatności

1.Podczas każdych zakupów kosmetycznych zwracaj uwagę nie tylko na datę ważności, ale też na termin przydatności po otwarciu (symbol otwartego kremu z cyfrą i literą M np. 6M). Symbol ten określa czas, w jakim powinnaś kosmetyk zużyć po pierwszym użyciu (liczy się tak na prawdę od pierwszego odkręcenia słoiczka, więc jeśli chciałaś tylko powąchać, to Twój krem może już być zepsuty). Proces utleniania i czynniki biologiczne mają wpływ na stan kosmetyków i ich działanie na skórę. Po upływie określonego na opakowaniu czasu mogą tracić właściwości, przyjemny zapach i wywoływać podrażnienia. Dlatego zanim kupisz dany kosmetyk, zastanów się czy na pewno zdążysz go zużyć.

Naklejka

2. Jeśli lubisz testować różne kosmetyki, zmieniać zapachy, nie umiesz oprzeć się kolejnym nowościom, na które na pewno znajdziesz miejsce w łazience, po pierwszym zastosowaniu oznaczaj je naklejką z datą do której powinnaś je zużyć. To ułatwi Ci pilnowanie terminu przydatności.

Wyrzucić stare

3. Wiosna, to dobry moment żeby zrobić porządki w kosmetyczce. Możesz posprawdzać czy kosmetyki nie są stare, zastanowić się czy te dobre chcesz jeszcze używać, czy może chcesz je komuś oddać. Możesz na przykład wymienić się kosmetykiem z przyjaciółką lub mamą, kto wie, może ona pokocha coś, co Tobie już się znudziło? Jeśli tak jak ja jesteś typem chomika i masz kupione kosmetyki „na zapas” możesz podarować je bliskim w ramach prezentu. Sprawisz im tym wiele radości przy okazji redukując niepotrzebne zapasy.

Używaj regularnie

4. Staraj się być systematyczna i używaj kosmetyków regularnie, dzięki czemu skończysz je we właściwym czasie. Zapewni Ci to widoczne efekty na skórze i porządek w łazience.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here