Nie da się drugi raz zrobić pierwszego wrażenia

0
453

Gabriel Garcia Marquez powiedział: „Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu.”

100 procent siebie

Naprawdę nigdy nie wiesz, na kogo trafisz danego dnia, chociażby dlatego, że nie mamy szklanych kul do przepowiadania przyszłości. Dlatego warto zawsze dać z siebie 100 procent, zadbać o wygląd, wyprostować się i uśmiechnąć do siebie. Myślisz, że dana rzecz jest za ładna, żeby zakładać ją bez okazji? Nie ma nic bardziej mylnego. Nawet, jeśli ubierzesz się tylko dla siebie, to zyskujesz poczucie pewności i dobry nastrój. A przecież nic tak nie podnosi nas na duchu, jak świadomość tego, że wyglądamy świetnie. Na pewno znasz tę sytuację, kiedy masz kiepski dzień i w rozciągniętym dresie wyskoczyłaś tylko na chwilę do sklepu, by przypadkiem wpaść tam na kogoś, na kim chciałabyś zrobić jak najlepsze wrażenie.

7 sekund

Na zrobienie dobrego wrażenia masz tylko siedem sekund. Tak, to przerażające, ale odbiorca już w tak krótkim czasie jest w stanie wyrobić sobie o nas zdanie i, co udowodniły badania naukowe, w 70% ludzie świetnie trafiają z taką oceną. Co jesteś w stanie zaprezentować przez siedem sekund? Na pewno nie będą to Twoje poglądy czy błyskotliwa osobowość. Jedyne, co wtedy masz, to Twój wizerunek. To wielka siła. Siedem sekund, wystarczy by Twój rozmówca wyrobił sobie zdanie na Twój temat, zaś przez kolejną godzinę będzie starał się znaleźć dowody na to, że się nie pomylił. Naprawdę nie chcesz sobie ułatwić życia i postawić na swój wygląd?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here