Marynarki damskie i spodnie – jakie stylizacje będą dobrym pomysłem na rozmowę kwalifikacyjną?

Niezależnie od tego, czy nam się to podoba czy nie, nasz wizerunek ma bardzo duże znaczenie w przypadku rozmowy kwalifikacyjnej. Na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia mamy tylko kilka sekund i zdecydowanie nie warto ich marnować. Z tego powodu dzisiaj przygotowaliśmy trochę porad dla Pań, które zastanawiają się nad wyborem właściwej stylizacji. Czy marynarki damskie będą dobrym pomysłem? Jak dobrać odpowiednie spodnie damskie? Odpowiedź poznasz w tym artykule!

Marynarki damskie – czy to dobry pomysł? 

Chociaż ten element stroju kojarzy się przeważnie z mężczyznami, marynarki damskie to świetny pomysł na praktycznie każdą rozmowę o pracę. Podkreślą one nasz styl, elegancję i dbałość o zachowanie dobrych zasad etykiety ubioru. Ich zaletą jest przede wszystkim fakt, że można łączyć je praktycznie z każdym innym rodzajem ubioru i w dalszym ciągu wyglądać świetnie. Spodnie damskie typu cygaretki czy elegancka spódnica i bluzka – wybór w tej kwestii należy tylko do nas. Z całą pewnością jednak nie musimy się martwić, że narazimy się na wygląd niedopasowany do sytuacji.

To, na jakie stanowisko aplikujemy ma ogromne znaczenie

Eleganckie spodnie damskie i marynarki mogą być świetnym pomysłem dla każdej z nas, która stara się znaleźć zatrudnienie, jednak nie warto lekceważyć tego, jak duże znaczenie ma branża i stanowisko, na jakie aplikujemy. Co to oznacza? Jeśli szukamy pracy jako menagerka lub dyrektorka w dużej korporacji czy instytucji publicznej, będzie od nas wymagany najwyższy możliwy stopień elegancji i formalności. W przypadku innych gałęzi rynku pracy jak chociażby zawody kreatywne może to wręcz pokrzyżować nasze plany. Tego typu firmy często nie stosują już sztywnych reguł ubioru i stawiają większą wagę na kwestie związane z indywidualizmem. W takiej sytuacji, jeśli zdecydujemy się na marynarkę lub spodnie damskie, nie będą one musiały być tak formalne, jak miałoby to miejsce w przypadku innych branż.

Torebka, bransoletka, zegarek? Jakie dodatki wybrać na rozmowę kwalifikacyjną?

To, na jakie dodatki się zdecydujemy do naszego stroju na rozmowę kwalifikacyjną też warto dobrze przemyśleć. Powinnyśmy dostosować to do dress code-u panującego w danej firmie, ale również do naszych indywidualnych preferencji. Jest jednak podstawowa zasada, której musimy się trzymać – przede wszystkim zadbajmy o to, by nasza prezencja była schludna.

Jeśli przykładowo wybierzemy eleganckie spodnie damskie bez żadnego wzoru, może nas kusić możliwość przełamania tej stylizacji jakimś bardziej wyrazistym elementem. W większości wypadków nie będzie to wskazane, gdyż w kontekście formalności mniej zawsze znaczy więcej. Lepiej będzie postawić na bardziej stonowane i uniwersalne torebki, czy delikatne bransoletki.

Pamiętajmy także o innych elementach naszego wyglądu – przykładem będzie tutaj kolor paznokci czy fryzura. Na rozmowie o pracę należy sprawiać jak najbardziej profesjonalne wrażenie, więc zadbajmy także o spójność w tych kwestiach. Zbyt wyrazisty kolor lakieru z całą pewnością nie pomoże nam w budowaniu takiego wizerunku.

Redakcja extrasmall.pl