Co mówi o Tobie Twoje ubranie?

0
27
Co mówi o Tobie Twoje ubranie

Ubranie mówi za nas, do nas i o nas. Styl jest nie tylko kwestią proporcji, ale też świadomego wyboru komunikatu. Styl, to wiedza o tym, kim jesteś i co chcesz innym powiedzieć. Możesz się ze mną nie zgodzić, ale zastanów się czy nie jest tak, że patrząc na kogoś z boku oceniasz go i klasyfikujesz właśnie na podstawie tego, jak jest ubrany? Możesz tego nie wiedzieć, ale zarówno kroje jak i kolory „mówią” za nas. Ze sposobu, w jaki się ubieramy można wyczytać m.in. czy mamy do czynienia z osobą solidną i dobrze zorganizowaną, czy raczej rozkojarzoną, niepewną siebie lub ulegającą wpływom.

Ważny jest kolor

Kolor jest prawdopodobnie najsilniejszym elementem w ogólnej wymowie naszego stroju. Podświadomie wszyscy używamy barw do wyrażenia nastrojów, osobowości. Niebieski – symbolizuje spokój, godność, powagę, podczas gdy czarny dodaje mocy, jest symbolem tajemniczości i wiedzy. Biały świadczy o czystych intencjach, wzbudza zaufanie, to dlatego tak dobrze sprawdza się na bluzkach czy koszulach. Czerwony jest pobudzający i przyjazny, w nadmiarze może jednak być postrzegany jako wymagający i agresywny. W sytuacjach towarzyskich jest stosowany, kiedy chcemy być rozpoznawalni, kojarzy się z władzą.

Wiedza i umiejętności

Co ciekawe przeprowadzono badania, w których udowodniono, że ubranie, fryzura i makijaż mogą znacząco zmienić to, jak jesteśmy odbierane pod względem naszej wiedzy i umiejętności. Często jest tak, że osobom, które wyglądają w konkretny sposób przypisujemy konkretne cechy. Świadomość tego otwiera w pewnym sensie dla nas furtkę. Możemy w oczach innych stać się kimś, za kogo chcielibyśmy być uważani. Dzięki wizerunkowi, niezależnie na kim i niezależnie kiedy możesz zrobić takie wrażenie, jakie chcesz. Stwórz własny styl, własny sposób komunikowania się ze światem, styl zgodny z tym, co chcesz osiągnąć. Czy wiesz już, co mówi o Tobie Twoje ubranie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here