To zapachy przywołują w nas wspomnienia. Pamiętam, jak w dzieciństwie, co rano wstawałam bardzo wcześnie i szłam z babcią kupić świeży chleb na śniadanie. Był to wielki, okrągły bochenek z chrupiącą skórką. Doskonale pamiętam zapach jaki unosił się w piekarni, zapach świeżego pieczywa, słodkich bułek i puszystych kajzerek. Zmieniały się tylko pory roku, a chleb pozostawał ten sam. Teraz piekarnia, o której piszę już nie istnieje, ale ilekroć mijam pachnącą piekarnię w moim miasteczku, przed oczami staje mi scena z tych wyjątkowych poranków z babcią. Stanie w kolejce po chleb, powrót do domu i gruba pajda chleba z masłem i cukrem.


extrasmall-pl-zapachy-wywoluja-w-nas-wspomnienia-zapachy


extrasmall-pl-zapachy-wywoluja-w-nas-wspomnienia-z-krzysiem


extrasmall-pl-zapachy-wywoluja-w-nas-wspomnienia-rozowy-sweterek


extrasmall-pl-zapachy-wywoluja-w-nas-wspomnienia-ogladamy-zdjecia

Sweter – American Eagle (podobny tutaj) ♦ Legginsy – American Eagle (podobne tutaj) ♦ Kubek – BodyBoom (podobny tutaj)


Najbardziej lubię wspominać chwile związane z zapachami. W mojej pamięci zacierają się twarze ludzi, często zapominam ich nazwiska, ale zapachy zostają. Do dzisiaj olejek Lierac Białe kwiaty kojarzy mi się z wakacjami w Egipcie. Pamiętam nawet zapach pierwszego pachnącego lakieru do paznokci – pachniał wanilią i nie mogłam uwierzyć, że lakier może być taki hmm… smaczny?


extrasmall-pl-zapachy-wywoluja-w-nas-wspomnienia-wspomnienia


extrasmall-pl-zapachy-wywoluja-w-nas-wspomnienia-szczescie


extrasmall-pl-zapachy-wywoluja-w-nas-wspomnienia-leksik-i-kawa


Mam też miłe zapachowe wspomnienia z pierwszych szkolnych dyskotek, popularne wśród nastolatek były wtedy perfumy C-THRU, których używanie wydawało mi się takie dorosłe. Moje ulubione zapachy, to były te słodkie, owocowo-kwiatowe, w zasadzie do dzisiaj mi tak zostało. Tak właśnie pachnie nowy zapach C-THRU Tender Love. Zamykam oczy i znów jestem tą pulchną nastolatką marzącą o wielkiej miłości. Przypominają mi się motyle w brzuchu, kiedy chłopak podchodził i pytał czy zatańczę z nim do piosenki Angel The Kelly Family. Uważam, że warto pielęgnować swoje wspomnienia. Dlatego ja z przyjemnością wracam do zapachów, które mi się dobrze kojarzą.

A Wy, macie swoje ulubione zapachy, które przywołują Wam na myśl jakieś miłe chwile? Podzielcie się swoimi wspomnieniami w komentarzach, z przyjemnością o nich poczytam.


extrasmall-pl-zapachy-wywoluja-w-nas-wspomnienia-c-thru


Przy okazji chciałabym też zachęcić Was do wzięcia udziału w fajnym konkursie marki C-THRU #cthrumakeastatement. Wejdźcie na stronę lub na Facebookowy fanpage C-THRU, stwórzcie własną, unikalną stylizację w kreatorze, a możecie wygrać:

– sukienkę własnego projektu od Place for Dress (kto nie marzy o samodzielnie zaprojektowanej sukience? Hmm?),

– co miesiąc C-THRU nagradza 1 osobę voucherem na zakupy,

– dodatkowo, co miesiąc stylizacje 30 osób zdobywają wyróżnienie i najnowszy zapach Tender Love oraz płytę Ambasadorki C-THRU Honoraty Skarbek.


extrasmall-pl-konkurs-c-thruJa stworzyłam stylizację z czerwoną spódniczką, idealną na randkę albo właśnie na wieczorną imprezę.

2 komentarze