Ilekroć pokazuję na Instagramie zdjęcie torebki Michaela Korsa, zawsze pada pytanie, czy warto ją kupić. Dlatego przygotowałam dla Was recenzję tej torebki i moje odczucia z nią związane po 2 latach jej użytkowania. Jeśli jesteście zainteresowane, to zapraszam do dalszej części wpisu.

Extrasmall.pl Torebka Michael Kors I Jet Set Travel


Extrasmall.pl Torebka Michael Kors I flatlay


Torebkę kupiłam na Zalando, bo wiem, że mają markowe rzeczy, przesyłka trwa około 3 dni i bez problemu można dokonywać bezpłatnych zwrotów (wiem, brzmi to jak reklama tej strony, ale ja ją naprawdę lubię, chociażby za to co wymieniłam powyżej). Torebka przyszła zapakowana w bibułki, foliowy woreczek, miała dołączoną etykietę. Zdecydowałam się na większy rozmiar Jet Set Travel ( klik ) o wymiarach 24 cm x 16 cm x 6 cm. Jest dostępna jeszcze mała wersja Jet Set Travel ( klik ) 15.5 cm x 11.5 x 4.5 cm . Doszłam do wniosku, że najbardziej uniwersalna będzie torebka w kolorze czarnym i myślę, że jeśli zastanawiacie się nad swoją pierwszą torebką MK to warto zainwestować właśnie w czarną albo w brązową. Ja wybrałam czarną ze złotymi dodatkami. Teraz widuję też czarne ze srebrnymi dodatkami oraz z czarnymi. Wydaje mi się, że ta torebka jest elegancka i ponadczasowa. Jej prosta forma pasuje do wszystkiego, zarówno do sportowych jak i eleganckich ubrań.


Extrasmall.pl Torebka Michael Kors I czy warto kupić


Torebki Michaela Korsa są wykonane ze skóry Saffiano. Ta fakturowana skóra jest niezwykle wytrzymała i odporna na zarysowania, a co za tym idzie służy o wiele dłużej niż ta tradycyjnie wyprawiana. Po raz pierwszy użyta została przez dom mody Prada w jego luksusowej linii torebek, które szybko zyskały popularność, a marka opatentowała to nowoczesne wykończenie. Skóra Saffiano swoją niezwykłość zawdzięcza specjalnemu procesowi, któremu poddawana jest na ostatnim etapie produkcji. Wkładana jest do specjalnej maszyny, która rozgrzana do 74 stopni wytłacza na niej charakterystyczny, subtelny kratkowany wzór. Następnie skórę pokrywa się warstwą wosku, który dodatkowo zabezpiecza jej powierzchnię i sprawia, że jest odporna na wodę, zabrudzenia i zarysowania. Oryginalna skóra Saffiano to skóra cielęca, jednak obecnie coraz częściej stosuje się ten rodzaj wykończenia na innych rodzajach materiału, również na tak zwanej skórze ekologicznej.


Extrasmall.pl Torebka Michael Kors I Suwak


Extrasmall.pl Torebka Michael Kors I sprzączka


Jak torebka wygląda po 2-ch latach intensywnego użytkowania? Według mnie trzyma się świetnie. Skóra nie ma śladów noszenia, nie jest porysowana, nie ma dziwnych zagięć, rączka nie popękała. Złote elementy, jak suwak, łańcuszek, w miejscu gdzie były intensywnie używane, kolor się przetarł, wydaje mi się jednak, że to naturalna kolej rzeczy. Wiadomo przecież, że te elementy nie są wykonane ze złota, tylko z metalu pomalowanego  na złoto. Jak dla mnie nie jest to nic, co wpływałoby negatywnie na odbiór torebki. Poza tym z torebki nie wystają żadne nitki, a podszewka jest jak nowa. Jedynym jej minusem jest to, że część torebki z suwakiem praktycznie od samego początku jest wypukła. Torebka nie przypomina idealnego prostokąta, jest trochę owalna. Mi to nie przeszkadza, ale spotkałam się z krytycznymi uwagami innych użytkowniczek, więc się z Wami tym dzielę.


Extrasmall.pl Torebka Michael Kors I otwarta


Warto jeszcze na koniec wspomnieć o jej pojemności. Torebka jest bardzo poręczna i pojemna. Mieści się w niej spory portfel, dwa telefony, szminka, klucze i aparat fotograficzny ( z mniejszym obiektywem). Wydaje mi się, że to sporo jak na taką torebkę. Jeśli nie nosicie dużego portfela, to myślę, że spokojnie zmieści się nawet zeszyt. Torebka ma dwie małe przegródki na telefon, klucze i jedną większa kieszeń na drugiej, wewnętrznej ściance. Pasek torebki  połączony z łańcuszkiem jest dosyć długi i ja w swoim dorobiłam dziurkę specjalnym urządzeniem do dziurkowania pasków ( klik ).

Podsumowując uważam, że to był bardzo  dobry zakup i gdybym teraz miała wybrać markową, stosunkowo niedrogą, a przy tym bardzo uniwersalną torebkę, to mój wybór padł by na Michaela Korsa Jet Set Travel.

Dajcie znać, czy wolicie zainwestować w jedną porządniejszą torebkę, czy kupujecie te tańsze modele i zmieniacie co sezon? Jakie są Wasze ulubione marki?

11 komentarzy