Największym błędem wśród osób, które nie podróżują często, a pewnego dnia stają przed zadaniem spakowania się do małej walizki, jest brak planu. Nie chodzi przecież o to, żeby wyciągnąć kilka par ulubionych spodni, koszulki czy swetry i zwinąć to wszystko w kłębek i upchnąć w walizce. Jak sprytnie spakować się na tydzień do walizki kabinówki? O tym w dalszej części posta. Zapraszam!


extrasmall-pl-sztuka-pakowania-walizki-kabinowki


Dużo zależy od tego, na ile dni musisz się spakować (moim przypadku jest to tydzień). Podziel wyjazd na większe wydarzenia, uwzględnij wyjścia, gdzie należy być trochę bardziej elegancko ubranym i sprawdź prognozę pogody. Na siedem dni zamierzam spakować 1 parę spodni,2 spódnice, sukienkę, 2 koszulki, 3 bluzki, 1 sweter, bieliznę (w tym piżamę), sandały i balerinki. Nie liczę tutaj rzeczy, w których jadę, a mogą się też przydać w trakcie wyjazdu, czyli sweter i kurtka, drugie spodnie i trampki.


_1130313


W sprytnym pakowaniu najbardziej istotne jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni, jaką oferuje walizka oraz zapobieganie ewentualnym zagnieceniom ubrań. Moja walizka ma wymiary 42x31x22 i jest firmy Snowball. Bieliznę i skarpetki chowam na samym spodzie, walizka ma tam małe wgłębienie, więc to idealne miejsce. Spodnie i sukienki układam na spodzie, jedne na drugich, tak, żeby nogawki wystawały poza walizkę.


_1130315


Koszulki, bluzki i swetry składam na pół i zwijam w rolki. Zwijanie ubrań powoduje, że mniej się gniotą i zajmują mniej miejsca.


_1130316


Buty lądują w woreczkach po drugiej stronie walizki, włożę tam też kosmetyki, małą torebkę i prostownicę. Część kosmetyków i drobnych rzeczy zamierzam też poupychać luzem w walizce, żeby uzupełnić wolne przestrzenie. Kiedy wszystko jest już spakowane, zawijam spodnie i sukienkę, tak że leżą na kształt litery „C”. Walizka bez problemu się domyka.


_1130317


_1130320


Niektóre walizki mają dodatkową przestrzeń dzięki rozsunięciu suwaka. Nie wykorzystuj jej. Przyda Ci się w drodze powrotnej, kiedy będziesz chciała przywieźć pamiątki z wyjazdu.

Bagaż podręczny

Linie lotnicze poza walizką kabinówką pozwalają na zabranie na pokład torebki podręcznej. Najmądrzejszym rozwiązaniem jest zabranie dużej torby (mała jest w walizce). Ja zdecydowałam się na torebkę Mango, którą wykorzystam w trakcie wyjazdu kiedy będę chciała mieć przy sobie więcej rzeczy. Do torebki podręcznej wkładam rzeczy takie jak portfel, telefon, aparat, drobne kosmetyki, ładowarki, okulary przeciwsłoneczne i parasol.


_1130323


To by było na tyle jeśli chodzi o mojej sposoby na spakowanie się. Dajcie znać, jeśli macie swoje sztuczki na zabranie potrzebnych rzeczy w małej walizce.

6 komentarzy