Odkąd pamiętam marzyłam o łóżku w stylu glamour. Niestety, ciężko mi było znaleźć odpowiedni model wśród łóżek oferowanych przez producentów. Dlatego postanowiłam sama stworzyć swoje wymarzone królewskie łoże. Jeśli jesteście ciekawe jakim sposobem to osiągnęłam, to zapraszam do lektury.


sypialnia2


Zagłówek


sypialnia6


Bardzo lubię skandynawski styl, toteż nie ma w tym nic dziwnego, że od dawna jestem zaprzyjaźniona z meblami produkowanymi przez firmę IKEA. Cała moja poprzednia sypialnia była urządzona meblami od tego producenta z serii MALM. Moje duże, podwójne łóżko z tej serii było bardzo wygodne, a to za sprawą materacy. Miałam je u siebie aż dwa. Na spodzie znajdował się materac piankowy, a na górze gruby materac sprężynowy. Materace również zakupiłam w sklepie IKEA. Nie jest żadną tajemnicą, że podstawą dobrego snu jest porządny materac. Niestety, dobry materac sporo kosztuje. W moim przypadku materace znacznie przewyższały koszt samej ramy łóżka. Dlatego postanowiłam stworzyć swoje stylowe, ale i wygodne łóżko, na bazie tych dwóch materacy, z których jestem od lat bardzo zadowolona.


sypialnia


Sypialnia


sypialnia5


Wystrój w stylu glamour od zawsze kojarzył mi się z pikowanym zagłówkiem. Niestety IKEA nie posiada w swojej ofercie łóżka z pikowanym zagłówkiem z prawdziwego zdarzenia. Również oferty innych producentów pozostawiały wiele do życzenia, dlatego podjęłam decyzję o wykonaniu zagłówka na zamówienie, według własnego projektu. W końcu miało to być łóżko moich marzeń.


P1050401


Drugim nieodłącznym elementem, który kojarzy mi się ze stylem glamour w sypialni to lambrekin osłaniający dół łóżka. Lambrekin szczelnie zakrywa całą ramę, dzięki czemu można zakupić dowolną podstawę łóżka. Zdecydowałam się na niedrogi, sosnowy model z oferty szwedzkiego producenta. Rama ma wymiary 160×200 cm. Link znajdziecie tutaj. Rama posiada fabryczny zagłówek, który odcięłam. Rama, którą zakupiłam należy do niskich, jednak podwójny materac pozwolił uzyskać zamierzony efekt wysokiego łóżka. W przypadku pojedynczego materaca warto poszukać wyższej ramy lub przedłużyć nogi ramy. Warto też pomalować ramę na biały kolor, aby się nie odznaczała pod lambrekinem. Lambrekiny na łóżko można zakupić w ZARA HOME (link tutaj) lub H&M HOME (link tutaj). Ja zdecydowałam się na marszczony lambrekin wykonany z lnu.


sypialnia3


sypialnia1


Pozostała jeszcze kwestia kluczowego elementu, czyli zagłówka. Zdecydowałam się na skorzystanie z usług wrocławskiej firmy Home and Living. Firma posiada duży wybór gotowych wzorów. Wykonuje także zagłówki według indywidualnych projektów. Za życzenie klienta wysyłają próbki tkanin, co bardzo pomaga w ostatecznym wyborze materiału. Mój zagłówek to przeszywany i pikowany model Vintage, pokryty tkaniną Porto (numer 02 z grupy IV). Czas oczekiwania wyniósł 3 tygodnie. Zagłówek jest wykonany bardzo estetycznie. Zarówno materiał jak i wykonanie jest na wysokim poziomie. Zagłówek był kluczowym elementem całego projektu mojej wymarzonej sypialni i muszę Wam powiedzieć, że jestem oczarowana efektem. Przerósł moje najśmielsze oczekiwania.


sypialnia4


Hemnes-ikea


Dla dopełnienia efektu zakupiłam szafki nocne serii Hemnes, z bejcowanego na biało drewna. Bezpośredni link znajdziecie tutaj. Aby dodać im nieco szyku zakupiłam ozdobne gałki, które zastąpiły nieestetyczne czarne dodawane przez producenta. Duża kolekcję ozdobnych gałek posiada w ofercie ZARA HOME (link tutaj). Moje również zakupiłam w ZARZE. Tak stworzyłam swoją wymarzoną sypialnię. Łóżko pięknie się będzie prezentować jeśli zadbamy o ładny zestaw pościeli oraz dużą liczbę poduszek. Tutaj mamy już mnogość pięknych modeli oferowanych przez wiele sklepów, także każdy znajdzie coś dla siebie.


sypialnia9


sypialnia8


sypialnia


Mam nadzieję, że zainspirowałam Was do eksperymentowania z wystrojem własnej sypialni. Jeśli macie dodatkowe pytania możecie je zadać w komentarzach. Na wszystkie chętnie odpowiem!

36 komentarzy