W co się ubrać na Wigilię lub obiad u teściów? Co założyć na firmową imprezę gwiazdkową? Te pytania słyszałam już kilkadziesiąt razy w ciągu ostatnich kilku dni. Moim zdaniem te szczególne spotkania wymagają uszanowania i odpowiedniej oprawy oraz stroju. 

Zasady stroju na imprezie firmowej

Zasadniczo imprezy firmowe odbywają się po pracy, dlatego nie ma zbyt wiele czasu na przygotowanie się do niej. W czasie imprezy powinnyśmy wyglądać przede wszystkim schludnie i profesjonalnie. W dużej mierze wiele zależy od tego jaki dresscode jest narzucony przez samych organizatorów imprezy. Jeśli chodzi o imprezy gwiazdkowe, to w niektórych firmach przyjęcie wymaga założenia sukienki wieczorowej, w innych może to być zabawny sweter z reniferem. Najlepszym strojem na tę okazję to business casual, np. nieformalna sukienka o odpowiedniej długości. Jeśli impreza ma temat przewodni, to powinnyśmy dostosować do niego swój strój. Często na zaproszeniu jest wskazane jaki rodzaj dresscodu jest zalecany.

Co założyć na Wigilię (lub świąteczny obiad u teściów)

Pamiętajmy – nośmy się skromnie, ale starannie. Nie ma co kombinować zbytnio z kolorami, lepiej postawić na zestawy ponadczasowe. Jeden ciekawy element może stanowić całą bazę udanej stylizacji, ale uważajmy, aby zachować równowagę, bo to ona jest podstawową zasadą estetyki. Poniżej znajdziecie kilka zestawów, które dzięki swej uniwersalności i prostocie z pewnością ułatwią nam życie, jestem też pewna, że sprawdzą się na imprezach karnawałowych.


Zestawienie eleganckie (Business casual/Semi formal)

Sukienka lub Sukienka Szpilki Perfumy Kolczyki Torebka Szminka


Zestawienie ze świątecznym swetrem (Casual)

Sweterek Spódnica Kolczyki Torebka Zapach Botki Róż


Zestawienie imprezowe (Festive attire)

Sukienka Kopertówka Szpilki Eyeliner


Ubierz się podobnie

Sukienka Kozaki Płaszcz Torebka

Korzystając z okazji chciałabym Wam złożyć najserdeczniejsze życzenia, zdrowych, spokojnych,  spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze świąt Bożego Narodzenia oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym nowym roku.


 

4 komentarze