Mając świadomość własnego stylu można wiele zdziałać. Styl daje nam moc wyrażania siebie bez używania słów. Aby być modnym, a jednocześnie zachować swoje „ja” trzeba zastanowić się nad tym jakie jesteśmy, jaką mamy figurę, cochcemy wyrazić swoim strojem. Weźmy na przykład szpilki. Są rewelacyjnym akcesorium, ale nie zawsze jestem w stanie je nosić. Zakładam je do pracy w te dni, kiedy wiem, że nie muszę dużo chodzić. Chcę dobrze wyglądać, ale też chcę dobrze się czuć w ubraniach, które mam na sobie. Dlatego staram się wybierać ciuchy pasujące do szpilek, ale też do butów na płaskim obcasie. Dostosowuję swój strój do swojego stylu życia, dopasowuję go do tego, co robię, jak się danego dnia czuję.

Mając 155 cm wzrostu nie jest łatwo znaleźć dopasowane ubrania. Te z Was, które są podobnych gabarytów, pewnie doskonale znają problem, który pojawia się przy mierzeniu ubrań np. z Zary. Większość ma za długie nogawki czy rękawy, jest za szeroka w biodrach, a zaszewki na biust wypadają pod biustem. Po wielu latach uświadomiłam sobie, że to nie jest wina mojej figury. To wina firm szyjących ubrania, które wyglądają dobrze na chudych i wysokich modelkach, ze stosunkowo płaską klatką piersiową i wąskimi biodrami.


1


Czasem, kiedy mam zły humor to się na to wkurzam. Ale kiedy zły humor mija widzę w tym okazję do zawężenia swoich poszukiwań. Powoli uczę się które kroje najlepiej do mnie pasują, które mnie skracają czy pogrubiają. Wierzę, że uczenie się i kształtowanie własnego stylu może być wspaniałą przygodą. Znajomość własnego stylu oznacza, że to co kochamy dziś, będziemy kochać już zawsze. Oznacza także, że kiedy już go poznamy, możemy przestać myśleć o modzie. Bo ona przemija. A styl? Pozostaje.


8


7


6


5


4


3


2


9

Kurtka – Zara

Bluzka – Zara ( stara kolekcja), podobna tutaj

Spodnie – Mango

Torebka – Zara

Okulary – Furla

Szpilki – DeeZee, podobne tutaj

Łańcuszek – Lilou i Alicja&Maria Jewellery , podobny tutaj

Kolczyki – W.Kruk

Kurtka

21 komentarzy