Ilekroć czytam artykuły i książki, które mówią o podstawowych elementach, które powinniśmy mieć w swojej szafie, zawsze pojawia się w nich biała koszula. W związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym, ta część garderoby może wydawać się Wam szczególnie elegancka i tylko na takie okazje. Ja też tak kiedyś myślałam. Jednak z czasem zauważyłam, że biała koszula jest idealną bazą, czystym płótnem, dzięki któremu można stworzyć wiele ciekawych i uniwersalnych zestawów. Biała koszula może być idealnym dodatkiem, albo głównym elementem stroju. Sama w sobie dodaje klasy i elegancji  i pasuje dosłownie każdemu. Dziś chcę Wam pokazać kilka sposobów na to, jak można ją nosić. Podzielę ten wpis na dwie części, spodziewajcie się niedługo następnego, gdzie pokażę kolejne pomysły na białą koszulę.

W pierwszej kolejności, business casual, czyli niezobowiązujący zestaw, który można założyć do pracy. Często dostaję od Was pytania o to, co najlepiej założyć do pracy. Więc ten zestaw będzie dla Was idealny. Stwórzcie warstwy zakładając na koszulę elegancką marynarkę, dodajcie do tego szpilki na wygodnym obcasie i elegancką torebkę. Jeśli chcecie, żeby zestaw był mniej casualowy, postawcie na garniturowe spodnie, na przykład takie jak te z Medicine.


1


3


4


2

Ubierz się podobnie:kolaz

Koszula – Stradivarius Spodnie – New Look Marynarka – Vero Moda Kopertówka – Pieces Szpilki – Pier One Okulary – Mango


Dwie poniższe stylizacje już wcześniej pojawiły się na blogu, ale myślę, że warto do nich wrócić przy okazji poruszania tematu białej koszuli.

Moja druga propozycja to total white look – biała koszula dobrze wygląda w połączeniu z bielą. Jakie to odkrywcze! Warto jednak ją ożywić dodatkowym kolorem. Ja postawiłam na niebieską torebkę i sandałki na niewysokim obcasie. Więcej zdjęć z tej sesji znajdziecie tutaj (klik).


3


2


11
Ubierz się podobnie:kolaz

1. Spódnica – Jacqueline De Yong ♦ 2. Zegarek – Tissot ♦ 3. Koszula – Medicine ♦ 4. Torebka – Zara ♦ Buty – 5. Even & Odd (szpilka) ♦ 6. Esprit (płaskie)


Trzecia propozycja na dziś, to kobiecy zestaw ze spódnica. Bardzo lubię podobne zestawienia, gdzie koszulę wpuszczam do środka, a spódnicę mam wysoko w talii. Jest to zabieg, który dzieli sylwetkę na dwie części, podkreśla wcięcie w talii i wydłuża nogi (jak dla mnie bomba, bo moje są odrobinę za krótkie). Taki zestaw śmiało możecie założyć również do pracy. Więcej zdjęć z tej stylizacji znajdziecie tutaj (klik).


15


10


9

Ubierz się podobnie:kolaz

Koszula – H&M ♦ Spódnica – Mint&Berry ♦ Prochowiec – TopShop ♦ Kopertówka – Zign ♦ Czółenka – H&M ♦ Pasek – Even&Odd

 

Dajcie mi znać w komentarzach, czy tego typu posty, jak z jednego elementu stworzyć kilka zestawów, są dla Was interesujące?

 

5 komentarzy