Płaszcz to pierwsza i ostatnia rzecz, w której jesteśmy widziane. Jeśli dla Ciebie ważne jest, by robić dobre wrażenie na ludziach, by wyglądać jak z żurnala, to płaszcz również będzie ważnym elementem Twojej garderoby. Jego szukanie wymaga cierpliwości, z osobistych doświadczeń doradzam też wizytę u krawcowej. Pomoże dopasować długość rękawów, dopasuje talię, dzięki czemu będziesz wyglądała jakby był na Ciebie szyty. Płaszcz w naszym klimacie nosimy codziennie przez kilka miesięcy, dlatego nie warto iść na kompromis kupując coś marnej jakości, eksploatacja zwróci koszty. Będzie dłużej wyglądał nienagannie, kolor nie zblaknie, a kiedy go zdejmiesz nie zauważysz powypychanych łokci. Jeśli częściej poruszasz się samochodem, wybierz krótszy model, jeśli więcej spacerujesz, to ten dłuższy.

Zastanów się, co najczęściej zakładasz pod spód? Czy są to marynarki? Jeśli tak, to rękawy płaszcza powinny być odrobinę szersze, żeby było Ci w nim wygodnie. Kup sobie taki płaszcz, w którym będziesz miała ochotę chodzić codziennie, bez względu na to jak brzydka pogoda będzie. Musi dodawać Ci energii i robić jak najlepsze wrażenie. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, zainwestuj w dwa egzemplarze, jeden w neutralnych kolorach, który będzie pasował na wszystkie oficjalne okazje, do pracy, na spotkanie. Drugi niech będzie w mocnym kolorze, nada szyku Twojej spokojnej i neutralnej garderobie i wywoła efekt „wow”.

Ubierz się podobnie:

Płaszcz – Aggi (podobny tutaj) ♦ Sweter – Kiomi ♦ Spódnica – Zara ♦ Kozaki – Stradivarius ♦ Torebka – New Look ♦ Czapka – Vero Moda ♦ Rękawiczki – Vero Moda

 

7 komentarzy