Moje włosy mają swoje lepsze i gorsze dni, zapewne tak samo sprawa wygląda u każdej z Was. Obecnie do pielęgnacji włosów używam szamponu i odżywki z mleczkiem kokosowym firmy Organix, myję je co drugi dzień. Co ważne, szampon

nie posiada SLS i SLES w składzie, dzięki czemu nie powoduje podrażnień skóry głowy.

pielęgnacja włosów


pielęgnacja włosów


Po umyciu, osuszone ręcznikiem, ale wciąż wilgotne włosy spryskuję ziołowym octem Purite, który ma za zadanie domknąć łuski włosów i sprawić, że będą błyszczeć. Włosy są również o wiele bardziej miękkie i miłe w dotyku. Dodatkowo kosmetyk pomaga przywrócić skórze głowy właściwe pH.


pielęgnacja włosów


Następnie nakładam niewielką ilość mleczka termicznego Thermo Cell Repair  firmy L’oreal, które chroni włosy przed działaniem wysokich temperatur i pomaga w ich prostowaniu. Suszę włosy suszarką z funkcją jonizacji, korzystając ze średniej temperatury nawiewu.


pielęgnacja włosów


Po wysuszeniu włosów aplikuję na końcówki olejek z mleczkiem kokosowym Organix, który pięknie pachnie, odrobinę je dociąża (dzięki temu nie fruwają dookoła mojej głowy) i nawilża. Olejek może się nie sprawdzić u tych z Was, które mają cienkie i oklapnięte włosy.


pielęgnacja włosów


Raz w tygodniu, najczęściej w weekend, zamiast odżywki, nakładam maskę do włosów suchych Intense Repair L’oreal i trzymam jakieś 5-10 minut pod czepkiem. To tyle jeśli chodzi o pielęgnację moich włosów. Napiszcie mi jakie są Wasze ulubione produkty!


pielęgnacja włosów

21 komentarzy