Niemiecki architekt Ludwig Mies van der Rohe jest autorem słów „mniej znaczy więcej” . Jego dokonania w obszarze modernizmu znalazły kontynuatorów, choćby w postaci Dietera Ramsa – mistrza wzornictwa przemysłowego. Jego motto twórcze, „weniger, aber besser“ czyli „mniej, ale lepiej”, stanowiło parafrazę słów poprzednika. Na bazie tego motta stworzył dziesięć zasad dobrego projektu (który musi się cechować m.in. innowacyjnością, uniwersalnością, trwałością i dokładnością),które to zasady są aktualne do dziś i funkcjonują w odniesieniu zarówno do architektury, jak i mody. Obecnie we wszystkich otaczających nas dziedzinach obserwujemy bardzo silną tendencję powrotu do minimalizmu. Każdy z nas definiuje minimalizm na swój sposób i wprowadza do niego coś od siebie. Klasyczne, minimalistyczne formy zostały więc uzupełnione detalami, które nadają ubraniom współczesny ton. Beże, biele, szarości, błękity i – rzecz jasna – czernie składają się na logiczną całość, estetycznie nawiązującą do mistrzów minimalistycznego nurtu. Choć neutralne, potrafią mówić własnym językiem, uzupełniając lub tworząc kobiecą garderobę od nowa. Białe i niebieskie koszule, granatowa marynarka, mała czarna z ciekawymi detalami z koronki, spodnie cygaretki czy marynistyczne paski wpisują się w ideę szafy na wiele sezonów – oto powrót do prostoty!


szorty w paski (2)


szorty w paski (3)


szorty w paski (5)


szorty w paski (4)


szorty w paski (6)


Moja interpretacja minimalizmu to wykorzystanie bazowych kolorów takich jak biel, granat i beż, do tego szorty w paski i delikatna biżuteria. Zestaw jest z jednej strony luźny, codzienny, z drugiej strony marynarka odrobinę zmienia styl, jest lekko i letnio, ale też nie wyglądam jakbym szła na plażę. Codzienna miejska stylizacja, bardzo prosta do odtworzenia przez każdą z Was.


szorty w paski (7)


szorty w paski (8)


szorty w paski (11)


szorty w paski (10)


szorty w paski (9)


Ubierz się podobnie:
kolaz

 1. Marynarka – Vero Moda (zmieniłam w niej guziki) ♦ 2. Zegarek- Skagen ♦ 3. T-shirt – Zalando ♦ 4. Buty – Reebok ♦ 5.  Torebka – Zign ♦ 6. Szorty – Sparkz
4 komentarze