Jednym z moich postanowień na ten rok jest przeczytać minimum 30 książek. Bardzo lubię czytać, jednak często miałam problemy ze znalezieniem czasu na ulubioną lekturę. Pewnie nie jedna z Was doświadcza tego samego. Praca, nauka, dom, dzieci oraz cała masa innych zajęć często wypełniają szczelnie dzień i faktycznie, znalezienie dodatkowej godziny w naszym napiętym planie dnia graniczy z cudem. Ale czy na pewno musimy szukać dodatkowego czasu na książkę? Otóż nie. Odkąd wprowadziłam kilka zasad do swojego życia okazało się, że podczas mojego napiętego planu dnia zawsze znajdę chwilę na czytanie. Chciałabym się nimi z Wami podzielić. Oto one:


 

3


1. Zawsze miej przy sobie coś do czytania.


5


Wychodząc z domu włóż do torebki książkę, albo wgraj ją sobie na telefon lub czytnik. Ja część książek czytam na moim Kindlu, zabieram go też ze sobą na wyjazdy, ma dużą pojemność, zajmuje malutko miejsca, a bateria trzyma 3 tygodnie. Lubię też aplikację „Pocket” do której można dodawać ciekawe artykuły, które chcemy przeczytać później. Aplikację instalujemy zarówno w przeglądarce, jak i telefonie i artykuły mamy zawsze przy sobie. Wygodne, prawda?


4


2. Stojąc w korkach postaw na audiobooki.


Nie masz czasu, żeby czytać, ale codziennie dojeżdżasz do pracy samochodem? Może warto zainwestować w audiobooki? Znam ludzi, którzy tak je polubili, że stanie w korkach to dla nich pestka, a nawet celowo jeżdżą dłuższą drogą, żeby tylko wysłuchać jeszcze jeden rozdział.


3. Czytaj przed snem.


Przy moim łóżku, na stoliku nocnym zawsze leżą książki. Staram się czytać chociaż 20 minut przed snem, gdyż pomaga mi to w wyciszeniu się i zasypianiu. Nawet jeśli będziesz czytać tylko 5 minut przed snem, to i tak jesteś na dobrej drodze, do wyrobienia sobie nawyku czytania.


2


1

Sweterek Mango ( podobny ) / Okulary Tommy Hilfiger / Legginsy American Eagle ( podobne )


A jeśli do tej pory nie polubiłaś czytania książek, to może warto wpisać na swoją listę postanowień noworocznych punkt „Zaprzyjaźnić się z książkami”. Obiecuję Ci, że się nie zawiedziesz. Ksiągarnie są wypełnione masą ciekawych książek, od których aż ciężko się oderwać. Ja powoli zapełniam listę swoich obowiązkowych pozycji na ten rok. Postanowiłam się nią z Wami podzielić. Mam nadzieję, że Was zainteresuje.


garance dore

Garance Dore „Love x Style x Live” – tę książkę mam już od jakiegoś czasu. Jeszcze nie miałam okazji do niej usiąść ale na pewno zrobię to niebawem. ponieważ książka zbiera bardzo pozytywne oceny. Jest to poradnik o stylu napisany przez blogerkę modową.


ksiega_stylu_coco_chanel_jak_stac_sie_elegancka_kobieta_z_klasa_IMAGE1_318137_10

Karen Karbo „Księga stylu Coco Chanel. Jak stać się elegancką kobietą z klasą.” – napisana humorystycznym językiem biografia Coco Chanel, jednocześnie będąca poradnikiem modowym. Zaczęłam ją czytać i muszę przyznać, że bardzo mi się podoba.


bużka

Sophie Hannah „Buźka” to thriller psychologiczny czyli gatunek literatury, który bardzo lubię. Jeszcze nie zaczęłam jej czytać ale czuję, że mi się spodoba.


jesteś marką

Joanna Malinowska-Parzydło „Jesteś marką. Jak odnieść sukces i pozostać sobą” – pozycja, której jestem bardzo ciekawa. Uczy jak budować trwały  sukces, jednocześnie pozostając sobą. Pokazuje, jak należy się rozwijać, realizować swoje cele i marzenia.


metro

Dmitry Glukhovsky „Metro 2035” – czytałam poprzednie części i nie mogę się doczekać, kiedy zacznę czytać tę. Podoba mi się osadzenie historii w moskiewskim metrze, które miałam okazję zobaczyć na własne oczy.


lemingi_mlodzi__wyksztalceni_i_z_wielkich_osrodkow

Fronda „Lemingi. Młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków” – karykaturalne przedstawienie korporacji i wyścigu szczurów. Czy tak widzą nas ludzie w wieku naszych rodziców? Ku przestrodze.


pocztowkowi_zabojcy_IMAGE1_231109.jpg_1

James Patterson, Liza Marklund „Pocztówkowi zabójcy” – kryminał, który podobno bardzo szybko się czyta, tak wciąga!


noc-poslubna-b-iext28103316

Kinsella Sophie „Noc poślubna” – lekka lektura na jeden weekend, a nawet na jeden wieczór.


A może macie jeszcze inne ciekawe pomysły jak wprowadzić książki do swojego planu dnia? Podzielcie się nimi w komentarzach. Zapraszam do dyskusji.

10 komentarzy