Ze związkami jest jak z roślinami, jeśli przestajemy je pielęgnować, to nawet kaktusy w końcu się poddają i usychają. Jako że jestem mistrzynią w zasuszaniu roślin, staram się nadrabiać na innych frontach. O związek trzeba i wartodbać. Nie tylko w Walentynki i od święta. W obecnych czasach, kiedy mamy za mało czasu na wszystko i świat ciągle gdzieś pędzi, ważne jest, żeby znaleźć czas dla bliskiej nam osoby. Wiem, że czasem nie jest łatwo w związku, nie zawsze wszystko się układa po naszej myśli. Szara codzienność i życiowe problemy potrafią zabić nawet najgorętsze uczucia. Dlatego tym bardziej trzeba się chociaż trochę postarać, żeby było nam razem dobrze.


1


2


3


 

5


Jak dbać o związek?
Drobne gesty
Ważne jest, by okazywać partnerowi uczucie codziennie. Może to być naprawdę drobiazg: miłe słowo, buziak na przywitanie, kawa przyniesiona do łóżka. Często o tym zapominamy kiedy mija pierwsza faza zakochania, a te małe gesty tak wiele znaczą.
Komplementy
Każdy lubi słuchać komplementów na swój temat. Uważam też, że każdemu można powiedzieć coś miłego. Mężczyźni uwielbiają być doceniani, najlepsi w naszych oczach, więc czemu by nie pochwalić ich za to, że są najlepsi w jedzeniu orzeszków na czas albo, że tak świetnie wiercą dziury w ścianie?
Randki
Pamiętacie te czasy kiedy szykowałyście się na pierwsze randki? To mocniejsze bicie serca, dobieranie sukienki, pomadki czy perfum… Z czasem wszystko to schodzi na dalszy plan i spędzacie wieczory w dresie i na kanapie. Ja też tak czasem spędzam zimowe wieczory i nie ma w tym nic złego, jeśli…czasem umawiacie się na randki z partnerem. Warto się umówić, że raz na jakiś czas pójdziecie sami do kina, restauracji czy chociażby na spacer. Ubierzcie się trochę bardziej wyjątkowo niż zwykle i cieszcie się sobą.
Nie chce mi się
Nie zawsze mam ochotę robić wszystko, o co prosi mnie mój partner. Nie lubię chodzić po sklepach budowlanych, nie lubię oglądać szybkich aut na YouTube, nie znoszę kabaretów. Ale czasem przymykam na to oko i mu w tym towarzyszę, bo wiem jak  bardzo on nie lubi odwiedzać perfumerii czy spacerować po sklepach z ubraniami. A robi to dla mnie z uśmiechem (i nosem w telefonie). Czasem warto wyłączyć wewnętrzne „nie chce mi się” i  zrobić dla bliskiej osoby coś, czego nie lubimy, a jemu/jej sprawia to przyjemność.
Dbać o siebie 

To ostatni, ale równie ważny punkt. Chodzi mi z jednej strony o to, aby okazywać sobie wzajemnie troskę i uwagę. Dbać o siebie „w zdrowiu i w chorobie”. Podać rękę, kiedy druga osoba traci równowagę. Z drugiej strony, mam na myśli bycie atrakcyjnym dla partnera. O zwyczajne dbanie o siebie. Zastanówcie się, czy nie jest tak, że wychodząc „do ludzi” stroicie się, myjecie włosy, malujecie, a w dni, kiedy zostajecie w domu, z drugą połówką, chodzicie w starej koszulce, z tłustymi włosami i bez makijażu? Może czasem warto się też postarać dla tej drugiej osoby, żeby poczuła, że chcemy się jej podobać. Wiadomo, są takie dni, kiedy nic nam się nie chce, a jedyna aktywność to stukanie kciukami w telefon, ale przynajmniej raz na jakiś czas. Uwierzcie mi – warto.


7


8


9


6


11


13


10


14


16


15


12


Zdjęcia wykonaliśmy w trakcie spaceru po warszawskiej Starówce. Sukienka, którą mam na sobie pochodzi ze sklepu Limoda.pl

Ubierz się podobnie:kolaz2

Sukienka – Limoda.pl ♦ Torebka – Zign ♦ Sandałki – Tommy Hilfiger ♦ Kolczyki – ThePeachBox ♦ Etui na telefon – Caseitify

8 komentarzy