Buffalo plaid czyli czerwono-czarna krata to słynny już wzór, który powraca niczym bumerang. Ostatnimi czasy został mocno spopularyzowany wśród mężczyzn za sprawą stylu lumberseksualnego, znanego wielu jako „styl drwala”. Flanelowa koszula w kraciasty motyw stanowi obowiązkowy element tego stylu. Jednak nie tylko brodaci drwale upodobali sobie słynny już deseń. Wymyślony w 1850 roku w Stanach Zjednoczonych buffalo plaid regularnie przewija się w najnowszych kolekcjach odzieżowych i nie tylko odzieżowych. Czy warto zatem skusić się na buffalo plaid? Zdecydowanie tak!


buffalo-red-plaid
1.Zara 2.Stradivarius 3.SheIn 4.SheIn 5.Zara 6.NoisyMay 7.Stradivarius 8.New Look 9.SheIn

Na przestrzeni lat czarno-czerwona krata doczekała się niezliczonej liczby interpretacji, jednak podstawowy motyw czarnych pasów na czerwonym tle do dzisiaj z powodzeniem króluje na salonach. Upodobały go sobie również gwiazdy, które, jak wiadomo, w modowych trendach czują się jak ryby w wodzie.


slajd3 slajd2


Dziś motyw czerwonej kraty możemy znaleźć nie tylko na flanelowych koszulach, ale także sukienkach, spódnicach, szalach, czapkach, a nawet elementach wystroju wnętrz i przedmiotach codziennego użytku. krata


buffalo-red-plaid-shopping

1.Ikea 2.Pieces 3.LaRedoute 4.SheIn 5.Nanushki 6.Tchibo 7.LaRedoute (obrus)

buffalo-red-plaid-shop

1.SheIn 2.BonPrix 3.EtuiStudio 4.EtuiStudio 5.Ikea 6.SheIn 7.Home&You 8.SheIn 9.Kubek 10.Home&You

W mojej szafie również znajdują się przedstawiciele omawianego wzoru. Buffalo plaid jest bardzo kontrastowym motywem, dlatego zazwyczaj pełni dominującą rolę w mojej stylizacji. Dobrym sposobem na zachowanie umiaru w takiej sytuacji jest połączenie wzoru z podstawowymi, stonowanymi kolorami. Świetnie w tej roli sprawdzą się czerń, granat, biel i szarości.


extrasmall-pl-buffalo-plaid-red-dress-black-scarf


extrasmall-pl-buffalo-plaid-red-dress-hm


extrasmall-pl-black-hat


extrasmall-pl-buffalo-plaid-red-dress-forrest


extrasmall-pl-buffalo-plaid-red-dress-shein


extrasmall-pl-buffalo-plaid-red-dress


extrasmall-pl-buffalo-plaid-red-dress-boots-zara
1.Sukienka – SheIn 2. Buty – Zara 3. Szal – Only 4. Czapka – Pieces

W swojej stylizacji sukienkę z motywem kraty połączyłam z czarnymi rajstopami, kozakami za kolano, oraz ciepłą czapką i szalem w tym samym kolorze. Efekt oceńcie sami. Przekonałam Was? Mam nadzieję, że tak, gdyż czerwono-czarna krata buffalo to wzór ponadczasowy i całą pewnością warto go mieć w swojej szafie.

1 Komentarz