Czasem zdarza mi się  zatrzymać się i zastanowić, czy nie powinnam poświęcać swojego czasu na coś bardziej „sensownego” niż pisanie bloga. Jednak, gdy się mocniej zastanowię, zdaję sobie sprawę z tego, że moda jestbardzo znacząca. Wnosi wiele do mojego życia i jestem pewna, że nie tylko do mojego. I nie mówię tu tylko o rzeczach materialnych, ponieważ te rzeczy przychodzą i odchodzą. Mówię o stylu jako całości; o wyrażaniu uznania dla rzeczy pięknych, o docenianiu kreatywności projektantów i sztuki, jaką jest tworzenie. Są to wszystko rzeczy, które powinny być docenione. W tym poście chciałabym się z Wami podzielić kilkoma rzeczami, które obserwuję u moich ulubionych guru stylu, są to cechy dla nich wspólne i co lepsza, nic nie kosztują.


2


3


Doceniaj to, co masz. Doceniaj piękno rzeczy, które Cię otaczają. Codziennie. W życiu tak naprawdę nie chodzi o to, żeby mieć więcej, ale o to by być świadomym posiadaczem rzeczy, takich, które kochasz, które sprawiają, że czujesz się świetnie. Zakup czegoś nowego, tej wymarzonej torebki czy butów nie powinien powodować, że będziesz miała poczucie winy, lub że będziesz się czuła próżną materialistką, on powinien dawać radość. Uważam, że nie ma nic złego w robieniu prezentu sobie samej,zwłaszcza kiedy na niego zasłużyłaś. Tak było z moją torebką Michael Kors, długo się nad nią zastanawiałam, ale doszłam do wniosku, że będzie to moja ulubiona mała torebka, która dzięki świetnemu wykonaniu posłuży mi długo. I tak właśnie jest.


4


5


 Naucz się przeplatać rzeczy drogie z tanimi, nowe ze starymi. Takie mieszanki, są moimi ulubionymi. Nośmy rzeczy, które kochamy i nie pozwólmy im przemijać tak szybko, jak przemijają trendy. Warto mieć kilka rzeczy, które są klasyczne, dzięki czemu nigdy się nie zestarzeją. Jak mówiła Coco Chanel „Moda przemija, styl pozostaje”.


6


7


8


Uwierz, w siebie, w swoje wybory, w swój styl. Możesz mieć najnudniejszy strój na świecie, ale jeśli będziesz emanować pewnością siebie, we wszystkim będziesz wyglądać jak milion dolarów.


9


10


Komfort jest również bardzo ważny. Życie jest zbyt krótkie, żeby nosić niewygodne rzeczy. Ot tak, po prostu.


11


12


 Zadawaj sobie pytania: Kim jesteś? Kim chcesz być? Co chcesz przekazać światu? Myśl o tych pytaniach i niech odpowiedzi na nie wyrażają się w Twoim stylu.


13


14


Powtarzaj się. Noś te samą rzecz dwa razy pod rząd, noś ją nawet 10 razy, jeśli masz ochotę. Jeżeli  znajdziesz coś, co kochasz nosić, noś to tak często jak tylko masz ochotę. W moim przypadku jest to czarna sukienka z Zary przed kolano i klasyczny zestaw bluzka ze spódniczką plus szpilki. Uwielbiam obserwować styl ludzi, którzy mają w sobie coś charakterystycznego, czy to sposób noszenia apaszki, ekstrawaganckie okulary przeciwsłoneczne albo biżuteria po babci. Stań przed swoją szafą i zastanów się, jakie ubrania najbardziej lubisz. Wybierz takie w których czujesz się i wyglądasz dobrze i noś je aż do znudzenia. Nie ulegaj presji posiadania ciągle najnowszej kolekcji, zamiast tego, opanuj swój styl do perfekcji. Myślę, że najlepiej oddają to słowa Oscara Wild „Bądź sobą; wszyscy inni są już zajęci”.


15


Kurtka – Mint & Berry

Kamizelka – New Look

Spodnie – Mango

Bluzka – Mango (podobna tutaj)

Buty – Kazar (podobne tutaj)

Torebka – Michael Kors

Zegarek – Cluse

5 komentarzy