Czy są tu fanki matowych pomadek? Jeśli w makijażu na co dzień lubicie używać matowych szminek zarówno w zgaszonych, stonowanych kolorach, jak i tych żywych, jesiennych odcieniach czerwieni, to w dzisiejszym wpisie pokażę Wam mały przegląd szminkowych nowości. Będzie kilkanaście pomadek i kilka błyszczyków, po które sama co jakiś czas sięgam.


Extrasmall.pl I 13 matowych pomadek na jesien


GOLDEN ROSE

Kredki Golden Rose, na punkcie których oszalał cały polski Instagram. Swego czasu było o nich głośno i chyba każdy miał przynajmniej jedną. Ja też postanowiłam mieć kilka odcieni w swojej kolekcji. Czy są warte tego, żeby je kupić? Moim zdaniem warto, chociażby dlatego, że cena ( ok. 10 zł/ szt) nie jest wygórowana, a można zaspokoić swoją ciekawość, jak to jest mieć matowe usta. Kolory są ładnie napigmentowane, dosyć dobrze trzymają się na ustach, chociaż z czasem kolor się ściera i zostaje w bruzdach warg. Przy tym produkcie trzeba pamiętać o dobrym nawilżeniu ust przed aplikacja kredki, bo jest ona mocno „sucha” i tępa w aplikacji. Przy przesuszonych ustach będzie podkreślać suche skórki.


Extrasmall.pl I 13 matowych pomadek na jesien I Goldenrose Matte Lipstic


Extrasmall.pl I 13 matowych pomadek na jesien I Golden Rose Matte Lipstic

W kolejności od lewej do prawej nr 12, 13, 14, 15, 18

SEPHORA ROUGE MAT

Są to najdroższe matowe szminki w tym zestawieniu, cena jednej to 45 zł. Dzięki formule wzbogaconej masłem Karité i pochodną witaminy E, pomadki Sephora Rouge Mat zapewniają 8 godz. systematycznego nawilżenia i długotrwały ultra matowy, intensywny kolor – to są zapewnienia producenta. A jak jest w rzeczywistości? Kolory są faktycznie intensywne, ale tę intensywność można stopniować, pierwsza warstwa daje lekki kolor. Pomadka, mimo że jest matowa (efekt matu jest widoczny na ustach), to faktura nie jest tak tępa jak w przypadku kredek GR. Zaskoczył mnie niezbyt przyjemny zapach tych pomadek – pachną jak piłeczka kauczukowa.


Extrasmall.pl I 13 matowych pomadek na jesien I Sephora Rouge Mat (2)

W kolejności od lewej do prawej 04 F.A.B.U.L.O.U.S06 Wild Freedom, 25 Boy Oh Boy!

Extrasmall.pl I 13 matowych pomadek na jesien I Sephora

Z kodem JEJ916 macie 20% zniżki na stronie Sephora na wszystkie produkty ( ważna do 30.09.)


Extrasmall.pl I 13 matowych pomadek na jesien I Sephora Rouge Mat


EVELINE VELVET MATT LIPSTIC

Najnowsza linia firmy Eveline – Velvet Matt Lipstic. Szminki są w prostych, czarnych opakowaniach ze złotym napisem. Kolory są intensywne, mocno nasycone. Pomadki są moim zdaniem półmatowe. Nie dają takiego „suchego” efektu jak na przykład kredki GoldenRose. Na ustach nie powodują uczucia ściągnięcia, czuć że nawilżają. Jako jedyne z tutaj opisywanych mają przyjemny zapach, dla mnie to akurat ważne.


Extrasmall.pl I 13 matowych pomadek na jesien I Eveline Velvet Matt z

W kolejności od lewej do prawej 501, 502, 500

Extrasmall.pl I 13 matowych pomadek na jesien I Eveline Matt


EVELINE VELVET MATT W PŁYNIE

To matowa pomadka w płynie, bardziej przypomina moim zdaniem matowy błyszczyk do ust. Cena jest przyjazna dla portfela – około 15 zł/ szt. Pomadka Velvet Matt w płynie występuje w sześciu odcieniach, moje to Hawaiian flowers 411, Mystic rose 412. Na ustach jest lekko mokra, satynowo-matowa. Przyjemnie pachnie żurawiną. Jeśli chodzi o trwałość, to na ustach trzyma się około 3 h, ściera się równomiernie. Ze wszystkich tutaj opisywanych pomadek ta została na ustach najdłużej.


Extrasmall.pl I 13 matowych pomadek na jesien I Eveline Velvet Matt Lip Cream (2)

W kolejności od lewej Hawaiian flowers 411, Mystic rose 412

Extrasmall.pl I 13 matowych pomadek na jesien I Eveline


Extrasmall.pl I 13 matowych pomadek na jesien II


Wyżej opisane pomadki są dostępne w drogeriach i perfumeriach w wielu odcieniach. Polecam sprawdzić u siebie w sklepie który odcień najbardziej Wam odpowiada.

Używacie matowych pomadek? Ja nie jestem ich wielką fanką, dlatego że moje usta są nieduże i wąskie i  takie mocniejsze kolory powodują, że wydają się jeszcze mniejsze. Jestem za to ciekawa, czy Wy  macie swoje ulubione matowe pomadki? A może macie któreś z wyżej tu opisanych?

3 komentarze